Koncert KRISTEN na PLACU DEFILAD

Koncert KRISTEN na PLACU DEFILAD

Kristen to zespół dzialający od kilkunastu lat, który w tym czasie nagrał 6 płyt. Ostatnia „The Secret Map” (Endless Happiness Records 2014), została dobrze przyjęta przez krytykę, jest wymieniana jest w prawie każdym podsumowaniu 2014 roku.

Wg Bartka Chacińskiego z Polityki jest to „najlepsza płyta najlepszej polskiej grupy”, a Jacek Świąder z Gazety Wyborczej uznał Kristen za jego „ulubiony zespół w Polsce.”

Dwa dni przed występem na Off Festivalu, Kristen zagrają na Placu Defilad w składzie z Maćkiem Bączykiem, muzykiem znanym z Małych
Instrumentów, a wcześniej Robotobiboka, który także brał udział w nagrywaniu „The Secret Map”.

5 sierpnia Gusstaff Records wydaje zremasterowaną wersję 2 płyty Kristen „Stiff Upper Worlds” z 2002 roku. Być może CD z tym materiałem pojawią się już na koncercie w Warszawie.

Warto wybrać się na koncert, by doświadczyć surowego piękna Kristen, zespołu, który jakby od niechcenia wyprowadza na niespokojne wody,
budzi żywioły, a potem z równą łatwością wraca do bezpiecznej przystani. W dużym uproszczeniu, muzyka Kristen jest oparta na połączeniu nieokiełznanego hałasu z ciszą, eksperymentu z pewnego rodzaju romantyzmem. Utwory powstają najczęściej w wyniku improwizacji, i widać, że nieoglądanie się wstecz to podstawowa zasada działania zespołu.

Muzyków Kristen interesuje przede wszystkim odkrywanie przed sobą interesująch światów, a nie podążanie wytartymi regułami wyznaczonymi rockową tradycją.

O Placu Defilad:
„Marzyło się nam tętniące życiem centrum miasta. Otwarte na potrzeby mieszkańców i turystów. Nie gadamy – robimy. Sprawdźcie nas.”

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych na Placu Defilad dostępnych na https://www.facebook.com/pldefilad oraz na
stronie http://www.pldefilad.pl/

5 sierpnia, godz. 21:30
barStudio
Plac Defilad 1
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze