Koncert Krzysztofa Zalewskiego w Stacji Mercedes

Koncert Krzysztofa Zalewskiego w Stacji Mercedes

W piątek, 26 czerwca, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi Krzysztof Zalewski – utalentowany muzyk, autor i kompozytor. Artysta podczas koncertu zaprezentuje utwory z ostatniej płyty, ale usłyszymy także kompozycje, które powstały z myślą o kolejnym krążku.

Jak przyjmie je publiczność odwiedzająca Stację? O tym przekonamy się jużw piątek.

Krzysztof Zalewski uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Multiinstrumentalista, autor i kompozytor, grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzył Muchy i Japoto, gra z Brodką, a wraz z Budyniem skomponował piosenki do filmu „Jeż Jerzy”. Wszechstronny i bardzo utalentowany – taki właśnie jest Zalef.

Ostatnia płyta Krzysztofa pt. „ZELIG” wydana była w 2013 roku i zawiera 10 piosenek utrzymanych w klimacie Bowie / Eno. Album jest swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwartą głowę autora – wymyka się szufladom.

Brodka mówi o nim następująco: Niezwykle utalentowana torpeda! Charyzma przeplatająca się w wielką wrażliwością życiową i muzyczną. Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodna tak podsumowuje ostatni album Krzysztofa: Ilość melodii i pomysłów na aranżacje tychże, plus spontaniczny i bezwysiłkowy sposób przejawiania się tych melodii i pomysłów, nasuwały na myśl geniusz. (…) W stu procentach dziecko pana Zalewskiego Krzysztofa nad którym cierpliwie i niecierpliwie pracował kilka lat, teraz trafia do rąk słuchaczy niosąc ze sobą narracje przepełnione miłością, tęsknotą, odwagą, nadzieją, strachem i całym spektrum młodego serca, spragnionego życia w każdej jego nieprzewidywalnej magnetycznej odsłonie.

Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

26 czerwca, godz 20:00
Stacja Mercedes
Róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja
wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze