Koncert Marceliny

Koncert Marceliny

Zapraszamy na wyjątkowy koncert zdolnej i młodej wokalistki, autorki tekstów oraz kompozytorki – Marcelina, który odbędzie się już 26 lutego! Podczas koncertu usłyszymy akustyczne wersje utworów z Jej najnowszej płyty, jak i utwory z poprzednich wydawnictw.

W chwili obecnej Marcelina promuje swój trzeci autorski album o tytule „Gonić burzę” (premiera 9.10.2015r.).
Na nowym krążku znalazło się trzynaście utworów, współautorką wszystkich kompozycji jest Marcelina. Jest także autorką tekstów, poza jednym – wspólnie napisanym z Budyniem z zespołu Pogodno. Klimat płyty to gitarowe brzmienie, które w zestawieniu z delikatnym głosem Marceliny dają niesamowicie świeży efekt.

Marcelina o nowej płycie:
„Płyta, której nadałam tytuł „GONIĆ BURZĘ” dokładnie odzwierciedla mój stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierzam. Uważam, że album ten to mój duży artystyczny krok w przód.”

Marcelina wcześniej wydała dwie płyty: „Marcelina” (2011r.) i „Wschody/Zachody” (2013r.). Nominowana była do Fryderyków, do nagrody „Warto” Gazety Wyborczej, jej utwór „Wroclove” stał się oficjalnym hymnem miasta Wrocław, a utwór „Motyle” pochodzący z debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej.
Marcelina współpracowała z takimi artystami jak Piotr Rogucki (Piotr zaśpiewał gościnnie w utworze Marceliny „Karmelove” – teledysk do tego utworu przekroczył 9 mln wejść na YT), Grubsonem (utwór „Jedna z planet” w duecie z Marceliną był drugim oficjalnym singlem Grubsona z jego płyty „Holizm” wydanej na początku 2015 r.) czy zespołem Happysad w utworze „Nie będziem płakać” oraz VNM’em i Pawbeatsem w hip-hop’owej odsłonie. Jest również jedną z artystek biorących udział w projekcie Panny Wyklęte/Wygnane (wraz z m.in. Kasią Kowalską, Mariką, Anią Rusowicz).

Marcelina koncertowała na największych i najciekawszych Festiwalach w Polsce, m.in. na Heineken Opener, Coke Live, Off Camera oraz w kilkudziesięciu klubach, gdzie zapełnia coraz większe sale koncertowe.
Wystąpiła także w Paryżu, Risoul (podczas SnowShow) oraz na Mauritiusie.
Jej umiłowanie do bezpośredniego kontaktu z publicznością sprawia, że klimat kameralnych koncertów jest jednym z najbardziej przez nią wyczekiwanych i właśnie w takiej odsłonie usłyszymy Marcelinę w najbliższym czasie w Warszawie.

Po koncercie zapraszamy na AFTER z Otake Records (start: 22:00)

Data : 26 Lutego 2016, piątek, 20.00
Miejsce: Warszawa – Śródmieście, Znajomi Znajomych, Wilcza 58a (pokaż na mapie)

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze