Koncert Marii Sadowskiej w Stacji Mercedes

Koncert Marii Sadowskiej w Stacji Mercedes

W sobotę, 5 września, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes
na warszawskim Powiślu wystąpi Maria Sadowska.

Gościom letniego pawilonu artystka zaprezentuje repertuar ze swojej płyty pt. Jazz na ulicach. Sadowska opisuje swój ostatni krążek jako szalony bieg po pełnym neonów mieście w pierwszy ciepły wieczór napierającej zewsząd wiosny.

Taka zapowiedź z pewnością zwiastuje ciekawe muzycznie wydarzenie.Maria Sadowska ma na koncie aż jedenaście płyt. Na szczególną uwagę zasługuje fakt świadomego sposobu budowania jej muzycznej drogi, w efekcie czego od lat nieprzerwanie koncertuje. W 2008 roku za swoje osiągnięcia artystyczne i twórcze została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady Prometeusz 2008. W 2010 roku mianowano ją Ambasadorem Warszawy – miasta kandydującego do Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i dołączyła tym samym do grona najwybitniejszych polskich artystów.

1 kwietnia 2014 roku premierę miała jedenasta, autorska płyta Marii, zatytułowana Jazz na ulicach. Album w ciągu zaledwie trzech miesięcy od premiery uzyskał status złotej płyty. Jazz na ulicach to propozycja wyjątkowa, z nonszalancją łamiąca muzyczne tabu, choć zaskakująco przystępna w odbiorze. Z jednej strony krążek jest syntezą wieloletnich, odważnych muzycznych wariacji i sukcesów, na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej to dojrzały powrót do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic. Tym razem nieoczywiste kompozycje nie kojarzą się ani z zadymionym koncertem, ani z czerwonym winem przy kominku. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami Sadowska wybiega ze swoją muzyką z najbardziej eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości. Warto przekonać się osobiście jak

Maria zabrzmi na żywo w parkowym otoczeniu letniego pawilonu.

Maria Sadowska, utwór Jazz na ulicach :https://www.youtube.com/watch?v=2CrB-d23QE8

Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem asystentów sprzedaży i mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

5 sierpnia, godz. 20:00
STACJA MERCEDES
Róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.
Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze