Koncert Raz, Dwa, Trzy / Warszawa Jarmark św. Dominika

W niedzielę, 27 maja, przy klasztorze oo. Dominikanów na Służewie, odbędzie się dziewiętnasty Jarmark Dominikański – wydarzenie kulturalno-familijne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Warszawie. W tym roku nie zabraknie również nawiązania do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tego powodu ojcowie i bracia dominikanie mają nadzieję gościć dziesiątki tysięcy sympatyków z całej Warszawy. Na uczestników, jak co roku, czeka bogaty program rozrywkowy, przygotowany z myślą o dzieciach i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz, Dwa, Trzy.

Wielkie Otwarcie już o 10:30, kiedy wszyscy ruszą równym krokiem by zatańczyć poloneza, a chwilę później na scenę wkroczą bracia nowicjusze, których występ to tradycyjny już, wyczekiwany przez wszystkich element każdego Jarmarku św. Dominika. Niedzielne popołudnie umilą prezentacje artystyczne przygotowane przez Służewski Dom Kultury.

Z kolei każdego, kto zapragnie zgłębić dominikańskiego ducha zapraszamy do przygotowanej, specjalnie na tę okazję, strefy. Nie zabraknie także uwielbianego przez wszystkich TED’a, tym razem w patriotycznej odsłonie. Aby jeszcze lepiej poczuć ducha narodowego, razem z Garwolińskim Teatrem Muzycznym „Od Czapy” zaśpiewamy znane polskie pieśni patriotyczne, takie jak: „Piechota, ta szara piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy
„O mój rozmarynie”.

Wieczorem proponujemy emocjonujący akcent rozrywkowy – finał fanterii, czyli uwielbianej już przez wszystkich loterii, w której każdy los zwycięża, a na wyjątkowych szczęśliwców czekają nagrody główne, m.in. wycieczka zagraniczna. Natomiast na zakończenie, o godzinie 20:15, tłumy porwie gwiazda wieczoru – zespół Raz, Dwa, Trzy! Podczas koncertu będziemy mogli posłuchać takich szlagierów jak: „Trudno nie wierzyć w nic”, „Zapyta Bóg” i wiele, wiele innych. Tradycją Jarmarku św. Dominika są również nietuzinkowi wystawcy, którzy
w tym roku na ponad 100 stoiskach oferować będą różnorodne towary od biżuterii, przez ceramikę, po artykuły spożywcze.

Z kolei dla najmłodszych przygotowano morze atrakcji w strefie dla dziecka z dmuchanymi zjeżdżalniami, kulami wodnymi i szczudlarzami. Oprócz tego na gości Jarmarku czekać będą: strefa relaksu z leżakami, kawiarenki z domowymi wypiekami, antykwariat dla moli książkowych i nie tylko, gra rodzinna w ogrodzie, wenta, fanteria i wiele innych atrakcji.

Jarmark odbędzie się na placu przy klasztorze oo. Dominikanów przy Dominikańskiej 2 w Warszawie i potrwa od 10.30 do około 21.30. Organizację wydarzenia wspiera Miasto Stołeczne Warszawa.

 

99-100 Łęczyca, Polska

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze