Koncertowe Czwartki by Bobby Burger: Martina M

Koncertowe Czwartki by Bobby Burger Martina M

2Cud nad Wisłą w tym roku łączy siły z Bobby Burger i zaprasza na jeszcze ciekawszy cykl KONCERTOWE CZWARTKI!

Martina M
Wokalistka i songwriterka. Jej muzyka to alternatywny pop z afroamerykańskimi wpływami oraz autorskimi tekstami.

Bezkompromisowość przekazu i eksperymentalne brzmienie to dwa elementy równie ważne dla artystki. Dlatego jako swoje inspiracje wymienia zarówno afroamerykańskich twórców takich jak The Fugees, Eryka Badu czy The Roots jak i współczesnych artystów sceny alternatywnej jak Alt-J, James Blake czy Sampha.

Na swoim koncie ma ciepło przyjętą EPkę „Extended Play” wydaną jako self-release w 2011 i wyprodukowaną przez Czarnego HiFi (fryderyk 2017 za rozrywkowy album roku Ani Dąbrowskiej), Janka Szareckiego (Err Bits) oraz Piotrka Adamczyka (Uncl).

W październiku 2016 roku nakładem wytwórni FONOBO Label wydany został jej debiutancki album ‘Prozopopeja’, który został uznany za jeden z ciekawszych debiutów tego roku. Jego produkcją zajęli się producenci tacy jak Bartek Królik i Marek Piotrowski (SiStars, Chylińska) czy Janek Smoczyński (Bovska, Urszula Dudziak).

Na polskim podwórku współpracowała z takimi artystami jak Sokół i Pono (TPWC), Afromental czy Ten Typ Mes, z którym tej zimy odbyła trasę koncertową jako oficjalny support, promującą jego ostatnie wydawnictwo „Ała”.

Ten Typ Mes o Martinie M: „Martina (…) pisze teksty, ma autorskie pomysły, używa polskiego w taki sposób, że koi, a nie boli – nie omińcie tej dziewczyny! Rudzielec ma osobowość i emocje, których próżno szukać u konkurencji.”

>> CZWARTEK, 29.06.2017 <<<
START: 20:00
WSTĘP WOLNY

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze