Koncertowy Czwartek: Paula i Karol

Koncertowe Czwartki by Bobby Burger Paula i Karol

Cud nad Wisłą w tym roku łączy siły z Bobby Burger i zaprasza na jeszcze ciekawszy cykl KONCERTOWE CZWARTKI

Paula i Karol

Osiem lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary dziwaków – aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji.

Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem.

Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej. Oryginalni, obco-swojscy, ale nie przaśni. Sprzedają płyty na całym świecie – poza Niemcami, w których grają równie często, co w Polsce – ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia.

Jednak praca nad nowym, czwartym w dorobku zespołu albumem „Our Town” stała się dla Pauli Bialski i Karola Strzemiecznego prawdziwą próbą sił i najtrudniejszym sprawdzianem w życiu.

W Cudzie usłyszycie materiał z najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „Our Town”, której premiera odbyła się 12 maja tego roku.

CZWARTEK, 13.07.2017
START: 20:00

Grzybu

Komentarze