Koniec imprez nad Wisłą? Urząd Miasta postawił niedorzeczne wymagania

Nowe dziesięć lokalizacji nad Wisłą - latem zrobi się ciekawiej
fot. Wikipedia Commons

To moze być koniec zabawy nad lewobrzeżną stroną Wisły! Lokale dostarczające nam do tej pory atrakcji od lat, wspólnie opublikowały oświadczenie za pośrednictwem swoich stron na Facebooku.

Z treści tego oświadczenia wynika, że Urząd Miasta ogłosił przetarg dla lokali w tej części bulwarów podając niesamowicie rygorystyczne wymagania, których spełnienie zamieniłoby imprezy taneczne, standupy, spektakle oraz targi jedzeniowe na takie atrakcje jak karmienie kaczek, siedzenie w ciszy ze znajomymi przy kubeczku wody, oraz dla lubiących sporty ekstremalne – spacer.

W sieci zawrzało. Najczęstszych przyczyn takiego przetargu internauci doszukują się w skargach okolicznych mieszkańców na hałas i zanieczyszczenia, ale ten powód szybko został weryfikowany bo jak wiemy najbliższe bloki mieszkalne są oddzielone od bulwarów drzewami oraz sześciopasmową jezdnią, która zdecydowanie jest głośniejsza niż przeciętny wieczór w usytuowanych tam lokalach. Same bulwary są codziennie sprzątane, więc zanieczyszczenia również nie powinny byc problemem.

Inny powód, według spekulantów to chęć UM do oczyszczenia tych terenów z wszelkiej aktywności towarzyskiej, by teren oddać w ręce deweloperów. Patrząc na dotychczasowe afery z tym związane, które wyciekły na przestrzeni ostatnich lat i kolejne decyzje budzące wątpliwości i niezadowolenie mieszkańców (chociażby likwidacja ogródków działkowych przy Wspólnej Drodze na Pradze Południe pod kolejne inwestycje deweloperskie) tego scenariusza nie możemy od razu wyrzucać do kosza.

Poniżej treść oświadczenia:

Ratusz odpowiedział na te zarzuty na swojej oficjalnej stronie:

Priorytetem ratusza jest zachowanie dotychczasowego, kulturalno-rozrywkowego charakteru bulwarów nad Wisłą oraz bezpieczeństwo jego użytkowników.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami informujemy, że prace nad nowymi propozycjami na dzierżawę terenów nad Wisłą nie zostały zakończone.

Miasto prowadzi rozmowy z właścicielami klubokawiarni i mieszkańcami, aby wypracować rozwiązania odpowiadające na potrzeby i oczekiwania wszystkich stron nadwiślańskiej społeczności.

Warszawa musi dbać o bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników bulwarów. Kolejne spotkanie władz miasta z potencjalnymi najemcami oraz mieszkańcami odbędzie się w najbliższy wtorek, 26 marca, w siedzibie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy przy ulicy Kruczej 5/11D o godz. 17.00.

Grzybu

Komentarze