KRÓL – Koncert, „Wij” Vinyl Release Party

KRÓL - Koncert, "Wij" Vinyl Release Party

Kolejna odsłona koncertowych czwartków w Kurorcie. Tym razem koncert KRÓLA i premiera winylowej wersji płyty „Wij”!

Błażej Król wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR.
O zespole, który stworzył z Maurycym Kiebzakiem-Górskim napisano w ostatnich dwóch latach właściwie wszystko. Najbardziej spektakularny debiut ostatnich lat. Debiut z 2012 roku uznany został za płytę roku przez większości branżowych rankingów i blogosferę.

W 2013 zespół wydał „Ament”, przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, zaliczając przy tym najważniejsze festiwale, znów narobił zamieszania w podsumowaniach i postanowił… zamrozić działalność.
W międzyczasie Król powołał do życia ambientowo-kolażowego Dwutysięcznego z którym stworzył wysoko cenionego „Jedwabnika”.

W styczniu 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel KRÓLA – „Szczenię”, zapowiadający marcową premierę płyty „Nielot”. Płyta ukazała się na CD, białym winylu, jako download i kaseta magnetofonowa. Drugim singlem zostało „Powoli”, a sam Król jest w nieustającej trasie, promując płytę m.in. na takich festiwalach jak Electronic Beats, Open’er czy OFF Festival.

Przestrzenne brzmienie Króla przywodzi na myśl the XX oraz bohaterów atmosferycznego popu lat 80-tych na czele, a wszystko zespala od razu rozpoznawalny od pierwszej chwili wokal oraz jedne z najlepszych tekstów w rodzimej muzyce ostatnich lat.

„Nielot” trafił do czołówek większości zestawieo płyt mijającego roku. Na liście Gazety Wyborczej płyta uplasowała się na 3. miejscu, trafiła także do najlepiej ocenianej dziesiątki wg. tygodnika Polityka.

23 lipca, godz. 20:00
Kurort
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze