Królewskie włości za darmo przez cały Listopad

Królewskie włości za darmo przez cały Listopad

Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ogłaszają listopad 2014 r. miesiącem bezpłatnego zwiedzania. W Zamku Królewskim w Warszawie i w Muzeum Łazienki Królewskie będzie on związany z 250. rocznicą koronacji Stanisława Augusta.

Już po raz trzeci Rezydencje Królewskie zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swoich wnętrz. W ubiegłym roku inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W listopadzie 2013 r. Rezydencje Królewskie odwiedziło 230 139 osób. Akcji przyświecają trzy główne cele: zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, edukacja kulturalna i wzrost uczestnictwa w kulturze.

Od 2 do 30 listopada Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkich Gości do bezpłatnego zwiedzania Pałacu na Wyspie i Pałacu Myślewickiego. Dodatkowo, we wszystkie weekendy o godzinie 10:00, 14:00 i 16:00 odbędzie się bezpłatne oprowadzanie po wnętrzach obu obiektów. W listopadzie Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza również grupy przedszkolne i szkolne do udziału w bezpłatnych lekcjach muzealnych, które odbędą się w ramach programu „Nowoczesny patriotyzm. 250-lecie elekcji i koronacji Stanisława Augusta”.

W związku z rocznicą, Muzeum Łazienki Królewskie i Zamek Królewski zapraszają 30 listopada na dzień atrakcji. Obie rezydencje przygotują warsztaty dla dzieci i młodzieży, prelekcje i wykłady. W Zamku Królewskim odbędzie się pokaz tańca dawnego, zaś w Łazienkach Królewskich promocja książek z serii Biblioteka Łazienek Królewskich. O godzinie 14:30 w Pałacu Myślewickm rozpocznie się spotkanie z profesorem Marianem Markiem Drozdowskim, autorem antologii „Literacka legenda Łazienek Królewskich”. 29 i 30 listopada wszystkie wydawnictwa Muzeum będą dostępne w promocyjnych cenach. Prezentacji książek towarzyszyć będą spotkania dla dorosłych i warsztaty dla rodzin w Pałacu na Wyspie.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze