Kulturalne otwarcie Kici Koci

Kulturalne otwarcie Kici Koci

W sobotę 10.X. i niedzielę 11.X. organizatorzy zapraszają na oficjalne otwarcie Kici Koci.

Oto program :

SOBOTA
Godz. 15.00 Prezentacja planu działań Kici Koci w nowej siedzibie

Godz. 15.10 Spotkanie tematyczne „Pora na dokument” przygotowane przez Muzeum Warszawskiej Pragi.
Projekcja filmu dokumentalnego „Galeria” z cyklu „Praskie pożegnania” (1977) w reżyserii Tadeusza Makarczyńskiego.
Film jest rodzajem pocztówki ze Starej Pragi lat 70 tych. Tytułowe pożegnanie odnosi się do odchodzących zdaniem autorów, lokalnych tradycji jak funkcjonowanie bazarów, starych zawodów rzemieślniczych czy sposobów spędzania wolnego czasu. To również pożegnanie „drewnianych domków, odrapanych fasad i koślawych bruków – wszystkiego, co kiedyś składało się na wizerunek tej szczególnej dzielnicy.” Projekcja filmu jest okazją, by zastanowić się, co faktycznie odeszło i jest jedynie wspomnieniem, a jakie obiekty i zwyczaje przetrwały, mimo iż wydawało by się, że dawno straciły rację bytu. Atutem filmu jest komentarz autorstwa Jerzego Kasprzyckiego. Dokument został zrekonstruowany w ramach projektu DOKUMENT CYFROWO Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
Po filmie zapraszamy do wysłuchania krótkiej prelekcji omawiającej film, którą przeprowadzi pracownik Muzeum Warszawskiej Pragi, organizatorka cyklu „Pora na dokument” Katarzyna Chudyńska – Szuchnik a także dyskusji i dzielenia się swoimi wrażeniami.

Godz. 17.45 – „Filozofia cydru”
Spotkanie z Tomaszem Porowskim, współautorem i współproducentem rzemieślniczego cydru Ignaców, jednego z najciekawszych polskich jabłeczników. Gość opowie o blaskach i cieniach swojej pasji, tradycjach polskiego cydrownictwa oraz jego obecnej kondycji. Spróbuje także odpowiedzieć na pytanie dlaczego cydr nie stał się naszym narodowym napojem, mimo, że Polska jest jabłkowym zagłębiem i sadem Europy. Podczas spotkanie będzie można skosztować jabłek ze starych polskich odmian oraz kupić wyprodukowaną z nich limitowaną serię cydru. Wstęp wolny.

NIEDZIELA
Godz. 13.00 – 17.00 Bazar Książki
Wietrzymy domowe biblioteki, dostarczamy do Kici Koci woluminy, których już nie potrzebujemy, prezentujemy je na przygotowanych wcześniej stoiskach i wyprzedajemy. Dajemy egzemplarzom szansę na drugie życie i ponowne wejście w obieg czytelniczy.
Wstęp dla zwiedzających jest wolny. Opłata dla wystawców wynosi pięć (5) złotych. Seniorzy są zwolnieni z opłat. Młodzież szkolna i studenci płacą dwa (2) złote.
Zgłoszenia od wystawców organizatorzy przyjmują wyłącznie mailem pod adresem: klubkiciakocia@gmail.com

DRZWI DLA WYSTAWCÓW OTWORZYMY O GODZ. 12.30 – WCZEŚNIEJ KAWIARNIA NIE BĘDZIE DOSTĘPNA.

Godz. 19.00 „Warsiawska ulyca”
Koncert Heńka Małolepszego, barda, kronikarza i badacza folkloru naszego miasta. Usłyszymy wielkie i małe szlagiery, którymi w XIX i XX wieu żyła warszawska ulica. Zapraszamy do wspólnego śpiewania „Ballady o Felku Zdankiewiczu” i innych piosenek. Albo na tańce.
Koncert Heńka przeplatany będzie występem Przemysława Śmiecha, autora książki „Mowa z Grochowa”. Przemysław. Śmiech będzie czytał swoje opowiadania napisane „Wiechem” i gwarą warszawską. Wstęp wolny.

10 – 11 października
Klubokawiarnia Kicia Kocia
Al. Stanów Zjednoczonych 68
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze