Lado w Mieście 2015 VOL. 10 Warszawska Orkiestra Rozrywkowa

Lado w Mieście 2015 VOL. 10 Warszawska Orkiestra Rozrywkowa

W zeszłym roku organizatorzy podsumowali 10 lat Lado ABC, a raczej podsumowali je wszyscy muzycy, którzy od 2004 tworzyli tę niesforną wytwórnię, zagrawszy w wakacje ponad 40 koncertów.

2015 jest mniej symboliczny, ale to nie znaczy, że zwalniamy – tym razem na Lado w Mieście zaprosiliśmy solistów i zespoły z innych wydawnictw, miast i bajek. Będą premiery, powroty i kilka niespodzianek. Będą elektryczni derwisze, klasycy, orkiestry i ansamble.

Na ostatnim, dziesiątym wieczorze Lado w Mieście 2015 wystąpi Warszawska Orkiestra Rozrywkowa!

Podstawą programu tej edycji WOR-u będzie odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, powstałego z kaprysu Lívio Rangana, szefa marketingu firmy tekstylnej Rhosia. I to właśnie tekstylia były głównym powodem powołania tego unikalnego combo, złożonego z tuzów ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej – instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Grupa, zakontraktowana przez Rangana na rok, występowała akompaniując pokazom mody jego macierzystej firmy. Żeby sprawę nieco ubarwić dodajmy, że grali w klatce. I przebrani za zwierzęta. Serio.

Więc jeśli takie nazwiska jak Rogerio Duprat, Hermeto Pascoal czy Caetano Veloso są bliskie twemu sercu, to pamiętaj, że oni wszyscy byli częścią Brazilian Octopus. Choćby i przez chwilę.

a banda:
TOMASZ DUDA / flauta e saxofone
ZOFIA MORUŚ / flauta
MIŁOSZ PĘKALA / vibrafone
PIOTR ZABRODZKI / piano e orgão
BARTOSZ WEBER / guitarra
BARTŁOMIEJ TYCIŃSKI / violão e guitarra
PIOTR DOMAGALSKI / baixo
MACIO MORETTI / bateria

Po koncercie organizatorzy zapraszają na gorący afterek na BarKę – zagra krakowsko-warszawski kwartet Easy Cheesy Dancing!

„Ich imprezy to za każdym razem prywatka, z gatunku tych niezapomnianych. Garnitury i sukienki bez pleców wirują w powietrzu, a krawaty i perły, zmieniają nieoczekiwanie właścicieli. Wszystko to dzieje się w najbardziej tanecznej atmosferze. dziwne Big Beaty, bossa nove, ye-ye, surfy porywają do eleganckiego galopu”.

Od 2 lipca do 3 września, w każdy czwartek o 20, organizatorzy zapraszają na koncerty na Plac Zabaw – przeniesiony nad Wisłę, gdzie wspólnie z BarKą, Klubem Komediowym i Pomostem 511 tworzy otwarty i przyjazny kompleks kulturalno-sportowo-rozrywkowy.

3 września, godz. 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze