Lado w Mieście 2015 VOL. 6 – Enchanted Hunters, Innercity Ensemble

Lado w Mieście 2015 VOL. 6 - Enchanted Hunters, Innercity Ensemble

W zeszłym roku organizatorzy podsumowali 10 lat Lado ABC, a raczej podsumowali je wszyscy muzycy, którzy od 2004 tworzyli tę niesforną wytwórnię, zagrawszy w wakacje ponad 40 koncertów.

2015 jest mniej symboliczny, ale to nie znaczy, że zwalniamy – tym razem na Lado w Mieście zaprosiliśmy solistów i zespoły z innych wydawnictw, miast i bajek. Będą premiery, powroty i kilka niespodzianek. Będą elektryczni derwisze, klasycy, orkiestry i ansamble.

Na szóstym wieczorze Lado w Mieście wystąpią Enchanted Hunters i Innercity Ensemble!

INNERCITY ENSEMBLE – Muzycy znani z takich grup i projektów jak HATI, Sing Sing Penelope, Ed Wood, Stara Rzeka, czy Dwutysięczny pod wspólnym szyldem Innercity Ensemble dają się ponieść rwącemu strumieniowi improwizacji, który wiedzie ich od jazzu, przez noise i kraut rock, po transowe nawiązania do eksperymentującej elektroniki. Warto popłynąć z nimi.

ENCHANTED HUNTERS – Trójmiejsko-warszawski dream-folkowo-popowy duet, w którego skład wchodzą Małgorzata Penkalla i Magda Gajdzica. Na pierwszy rzut oka w nagraniach zespołu dominuje kobiecy pierwiastek: dziewczęce chórki, delikatne tony fletu i dzwonków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat ’90.

Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w nietypowych miejscach: wśród rzeźb kinetycznych w parku Sweliny, na brzegu leśnego jeziora nieopodal plaży, w szatni Teatru Dramatycznego. Interakcja z publicznością jest istotnym elementem ich występów, jednakże Enchanted Hunters pozostają projektem bardzo osobistym. Chwytliwym aranżacjom bliżej do sypialnianych projektów lo-fi, niż do masowych produkcji. Debiutancka płyta zespołu, nagrana wspólnie z Patrykiem Zieliniewiczem– „Peoria” ukazała się w maju 2012 roku nakładem Anteny Krzyku.

Kolejne koncerty Lado w Mieście 2015:

| 13.08 | T’ien Lai + Souvenir de Tanger
| 20.08 | Bye Bye Butterfly + Zebry A Mit
| 27.08 | Lotto + Piotr Kurek
| 03.09 | Warszawska Orkiestra Rozrywkowa gra Brazilian Octopus

Od 2 lipca do 3 września, w każdy czwartek o 20, organizatorzy zapraszają na koncerty na Plac Zabaw – przeniesiony nad Wisłę, gdzie wspólnie z BarKą, Klubem Komediowym i Pomostem 511 tworzy otwarty i przyjazny kompleks kulturalno-sportowo-rozrywkowy.

6 sierpnia, godz. 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze