Lado w Mieście 2015 VOL. 8 – Bye Bye Butterfly, Zebry a Mit

Lado w Mieście 2015 VOL. 8 - Bye Bye Butterfly, Zebry a Mit

W zeszłym roku organizatorzy podsumowali 10 lat Lado ABC, a raczej podsumowali je wszyscy muzycy, którzy od 2004 tworzyli tę niesforną wytwórnię, zagrawszy w wakacje ponad 40 koncertów.

2015 jest mniej symboliczny, ale to nie znaczy, że zwalniamy – tym razem na Lado w Mieście zaprosiliśmy solistów i zespoły z innych wydawnictw, miast i bajek. Będą premiery, powroty i kilka niespodzianek. Będą elektryczni derwisze, klasycy, orkiestry i ansamble.

Na ósmym wieczorze Lado w Mieście wystąpią Bye Bye Butterfly i Zebry A Mit!

ZEBRY A MIT

Całkiem nowy zespół. Kamil Szuszkiewicz, Wojtek Traczyk, Hubert Zemler i Piotr Dąbrowski. Premiera wydanej przez Lado ABC EPki pt. 16′ 25”. (Trochę też finisaż kasety Szuszkiewicza „Istina”, wydanej w maju przez Wounded Knife.)

BYE BYE BUTTERFLY

Nowy, choć nie tworzony przez debiutantów, skład na muzycznej mapie Polski: Ola Bilińska i Daniel Pigoński, dwie osobowości muzyczne połączone zamiłowaniem do pięknych melodii, analogowych brzmień i eksperymentów z klasyczną formą piosenki. Wszechstronna wokalnie i instrumentalnie Ola Bilińska znana jest z tak odległych od siebie projektów jak Babadag, Berjozkele, czy Muzyka Końca Lata. Z kolei wirtuoz klawiszy Daniel Pigoński wyrasta na specjalistę od współpracy z charyzmatycznymi frontmenkami – jak w swoich poprzednich projektach Polpo Motel i Der Father. Propozycja tej dwójki w nowej odsłonie powinna zainteresować zarówno fanów katalogu wytwórni 4AD, jak i filmów Davida Lyncha. Z jednej strony duet stawia na eteryczne melodie, z drugiej głos Oli wędruje w przestrzeniach, które równie dobrze mogą być przedsionkiem nieba, jak i piekła. A to wszystko podlane psychodelią, liryzmem i odrobiną industrialu.

Na Placu Zabaw do składu koncertowego dołączy współproducent płyty, autor partii gitarowych i miksów – Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino, Cieślak i Księżniczki), który dołoży swoje trzy grosze do tego elektroniczno-psychodeliczno-lirycznego tygla. Nie możemy się doczekać, co z tego wyniknie.

Kolejne koncerty Lado w Mieście 2015:

| 27.08 | Lotto + Piotr Kurek
| 03.09 | Warszawska Orkiestra Rozrywkowa gra Brazilian Octopus

Od 2 lipca do 3 września, w każdy czwartek o 20, organizatorzy na koncerty na Plac Zabaw – przeniesiony nad Wisłę, gdzie wspólnie z BarKą, Klubem Komediowym i Pomostem 511 tworzy otwarty i przyjazny kompleks kulturalno-sportowo-rozrywkowy.

20 sierpnia, godz. 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą
bulwar B. Grzymały-Siedleckiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze