Lado w Mieście 2015 VOL. 9 – Lotto, Piotr Kurek

Lado w Mieście 2015 VOL. 9 - Lotto, Piotr Kurek

W zeszłym roku organizatorzy podsumowali 10 lat Lado ABC, a raczej podsumowali je wszyscy muzycy, którzy od 2004 tworzyli tę niesforną wytwórnię, zagrawszy w wakacje ponad 40 koncertów.

2015 jest mniej symboliczny, ale to nie znaczy, że zwalniamy – tym razem na Lado w Mieście zaprosili solistów i zespoły z innych wydawnictw, miast i bajek. Będą premiery, powroty i kilka niespodzianek. Będą elektryczni derwisze, klasycy, orkiestry i ansamble.

Na dziewiątym wieczorze Lado w Mieście wystapią Piotr Kurek i Lotto!

LOTTO

Trio Mike’a Majkowskiego, Pawła Szpury i Łukasza Rychlickiego. Improwizowany jazz miesza z rockiem, transem, country i noise’em. Od kilku lat koncertuje na deskach najważniejszych scen w Polsce i za granicą, w 2013 wystąpili przed The Necks, a w zeszłym roku w Lado ABC wydali pierwszy album – winyl „Ask the Dust”.

http://sklep.ladoabc.com/pl/album/lotto-ask-the-dust

„Improwizatorski background, rockowa energia i dość zaskakująca tendencja do porządkowania materiału w opowieści” – Jazzarium

„Płyta trochę jak okładka – hipnotyczna, rozmyta w tle, a zarazem sfokusowana na szczegółach. Magnetyczny kontrast audio-wizualny. Muzyka Lotto nie próbuje przypodobać się słuchaczowi, jest raczej surowa, odważna i pewna siebie” – PopUpMusic

„Ask the Dust doesn’t adhere to simple categorizations, it jumps between the atmospheric, slow-paced experimental jazz rock a’la The Necks to moments of high energy unhinged free improvisation and droning deconstructions of post-rock reduced to single licks of guitars or the residues of guitar feedback hanging in mid-air like particles of dust on a hot summer day” – Weed Temple

PIOTR KUREK

Muzyk, multiinstumentalista, autor projektu Piętnastka i kilku albumów wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica. Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował z licznymi muzykami i teatrami, m.in. z Bonnie 'Prince’ Billy, Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Koncertował na festiwalach w kraju i zagranicą.
Kurek świadomie nawiązuje do najważniejszych muzycznych zjawisk przełomu lat 60-tych i 70-tych nadając im aktualny kontekst, jednocześnie unikając wyraźnej klasyfikacji. Cechą charakterystyczną jego utworów jest hipnotyczny rytm oraz bardzo bogate, pełne niuansów, brzmienie instrumentów klawiszowych. Zbiera drobne przedmioty.

Kolejne koncerty Lado w Mieście 2015:

| 03.09 | Warszawska Orkiestra Rozrywkowa gra Brazilian Octopus

Od 2 lipca do 3 września, w każdy czwartek o 20, organizatorzy zapraszają na koncerty na Plac Zabaw – przeniesiony nad Wisłę, gdzie wspólnie z BarKą, Klubem Komediowym i Pomostem 511 tworzy otwarty i przyjazny kompleks kulturalno-sportowo-rozrywkowy.

27 sierpnia, godz. 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą
Bulwar B. Grzymały-Siedleckiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze