Łazienki Królewskie za pół ceny

Łazienki Królewskie za pół ceny

Najbliższy weekend upłynie w całej Polsce pod znakiem tańszego zwiedzania najbardziej prestiżowych obiektów kultury – w tym Łazienek Królewskich. Dzięki akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną, od 6 do 8 października będzie można odkryć niezwykłe miejsca Muzeum za połowę ceny.

Już po raz trzeci Łazienki Królewskie zaangażowały się w akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” promującą lokalną turystykę. Już od piątku, 6 października, do niedzieli w godzinach 10.00-18.00 Łazienki zapraszają do zwiedzania obiektów za połowę ceny. Na odwiedzających czekają Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz apartamentami Stanisława Augusta, Stara Oranżeria z Królewską Galerią Rzeźby i Teatrem Królewskim, a także Pałac Myślewicki z apartamentami księcia Józefa Poniatowskiego.

W Pałacu na Wyspie uczestnicy akcji będą mieli okazję zobaczyć „Portret Margherity Gonzagi”, dzieło przypisywane Peterowi Paulowi Rubensowi, jednemu z najwybitniejszych artystów barokowych. Jest to druga prezentacja obrazu w historii, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Dodatkowo, pracownicy Łazienek Królewskich będą oprowadzać po wystawie poświęconej Janowi Bogumiłowi Plerschowi, nadwornemu malarzowi króla Stanisława Augusta. Spacery po obiektach, które dekorował artysta, odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 11.00, 14.00 i 16.00. Zwiedzanie rozpocznie się przy kasie w Starej Oranżerii.

Ceny biletów do obiektów Łazienek Królewskich podczas akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”:

Bilety normalne:

Pałac na Wyspie – 15 zł, w cenę wliczony audio przewodnik lub słuchawki dla grup
Stara Oranżeria – 10 zł
Pałac Myślewicki – 5 zł
Biały Domek – 3 zł

Karnet (wstęp do wszystkich obiektów) – 25 zł, w cenę wliczony audio przewodnik lub słuchawki dla grup

Bilety ulgowe:

Pałac na Wyspie – 11 zł, w cenę wliczony audio przewodnik lub słuchawki dla grup
Stara Oranżeria – 5 zł
Pałac Myślewicki – 3 zł
Biały Domek – 2 zł

Karnet (wstęp do wszystkich obiektów) – 18 zł, w cenę wliczony audio przewodnik lub słuchawki dla grup (5 zł)

Dzieci i ucząca się młodzież do 26 lat – 1 zł.

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze