Lech Premium x Iskra: Rebeka!

Lech Premium x Iskra Rebeka!

LECH PREMIUM ZAPRASZA NA KOLEJNY KONCERT W RAMACH WAKACYJNYCH SPOTKAŃ MUZYCZNYCH W ISKRZE: REBEKA!

Już 11 sierpnia, w letnim ogrodzie Iskry zobaczymy fantastyczny duet, Rebeka. To drugi koncert, w ramach wakacyjnego cykl muzycznego, którego partnerem jest marka Lech Premium. W tym razem, też dajemy Wam gwarancję, iż podczas tego wydarzenia… będzie iskrzyć!

Rebeka, czyli Iwona Skwarek oraz Bartosz Szczęsny, swoją muzykę tworzą przy użyciu keyboardu, syntezatorów wirtualnych, komputerowych, analogowego moog’a, a także basu czy gitary elektrycznej. Wszystko to składa się na porządną porcję electro popu.

Rebeka (Iwona Skwarek) rozpoczęła swoją aktywność artystyczną w 2008 roku w Poznaniu. Pierwsze piosenki komponowała i wykonywała przy użyciu keyboardu Casio, który jest jej pamiątką komunijną. Gra na nim do dziś, chociaż przy akompaniamencie innych „nowszych” instrumentów. Dopiero, po dwóch latach działalności, rozpoczęła współpracę z producentem Bartoszem Szczęsnym.

Od wydania debiutanckiej płyty „Hellada” zespół konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą. Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie. Ich ostatni album „Davos” pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia, jeszcze bardziej umocnił pozycję REBEKI na polskim rynku muzyki klubowej.

W tym duecie, to ona komponuje i pisze teksty oraz śpiewa. Bartek odpowiada za aranżację i produkcję. Co jest dla nich najważniejsze w muzyce? Oczywiście emocje! Bardzo poważnie podchodzą do występów na żywo. Potrafią opracowywać różne warianty koncertowych wersji utworów, ciągle dążąc do perfekcji. Stąd gwarancja, iż sobotni koncert w Iskrze może okazać się po prostu niepowtarzalny.

Zespół od początku starał się dawać jak najwięcej koncertów (w tym na festiwalach w kraju, jak: Heineken Open’er, Burn Selector czy Free Form Festival, a także za granicą).

Sponsorem cyklu wakacyjnych koncertów muzycznych w letnim ogrodzie ISKRY jest marka Lech Premium.

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1613420902015472/

Grzybu

Komentarze