Lekcja Wisła – Fundacja Do Dzieła!

Lekcja Wisła - Fundacja Do Dzieła!

Fundacja Do Dzieła! zaprasza na cykl cotygodniowych wykładów w Plażowej, koło Mostu Poniatowskiego, poświęconych największej i najpiękniejszej z polskich rzek. W każdym tygodniu sierpnia i września oprócz niesamowitych historii będzie można zobaczyć także ciekawe zdjęcia.

Wisła na stałe wpisała się w wakacyjne (i nie tylko!) plany warszawiaków. Plaże i bulwary to obecnie najpopularniejsze miejsca spotkań, ale mało kto wie, że życie towarzyskie nad Wisłą rozkwitło już w okresie międzywojennym. A pierwsze plany deptaków powstały na początku XX wieku! Między innymi w tę tematykę zgłębimy się podczas Lekcji Wisła.

Dotychczasowe Lekcje przedstawiały wizje dotyczące rzeki za 50 lat oraz przedstawiały jej historię sięgając do dawnych rycin i fotografii. W najbliższy wtorek (18.08) o 18 Rafał Łapiński niezwykłe losy filsaków, dowiemy się więcej o łódkach, jakich używali, a pierwsze 10 osób, które przybędzie na wykład będzie mogło na własnej skórze przekonać się jak to jest żeglować po Wiśle. Taxi Wisła o 19 zabierze uczestników z plaży przy Moście Poniatowskim, by z innej perspektywy pokazać mosty, plaże oraz niedawno oddane bulwary! Rejs potrwa około godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

18.08 „Filsacy i spływ do Gdańska – dawniej i dziś” Rafał Łapiński

25.08 „Czym była Wisła dla dawnej Warszawy? – autostrada, miejsce pracy, zabaw i rozrywki” Jerzy Majewski

18 sierpnia, godz. 18.00 „Filsacy i spływ do Gdańska – dawniej i dziś” Rafał Łapiński
18 sierpnia, godz. 19.00 rejs Taxi Wisła
Plażowa
ul. Wybrzeże Szczecińskie 1
Wstęp wolny!

Grzybu

Komentarze