LESKI w CUDZIE – Najwieksze odkrycia 2014, Najwieksze nadzieje 2015

LESKI w CUDZIE - Najwieksze odkrycia 2014, Najwieksze nadzieje 2015

CUD zaprasza na nowa odsłonę koncertowych czwartków. Hasło przewodnie: „Najwieksze odkrycia 2014, Najwieksze nadzieje 2015”.

Będzie muzycznie, będzie koncertowo, będzie bardzo młodo i obiecująco.

Koncertowy cykl w Cudzie Nad Wisłą to wydarzenia, podczas których zobaczycie debiutantów polskiej sceny muzycznej, a także tych, którzy zdążyli już na niej nieźle namieszać!

Podczas drugiego koncertu organizatorzy zapraszają na występ LESKIego!

Leski to pseudonim artystyczny Pawła Leszoskiego nowego singer-songwritera na polskiej scenie alternatywnej. Jego muzyka stawiana jest na półce z twórczością Bena Howarda czy Jose Gonzaleza. Mantrowe melodie, magnetyczny wokal i intymne teksty Leskiego sprawiają, że takie porównania nasuwają się same.

Do sieci trafił właśnie teledysk do pierwszego singla „Kosmonauta” . Za powstanie video odpowiada Zuza Krajewska, znana z produkcji chociażby dla Meli Koteluk.

Choć Leski muzyką zajmuje się od lat, to niedawno zdecydował się na wydanie płyty z autorskimi piosenkami. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 roku, kiedy to samodzielnie wydał EP „Zaczyn“. Wzbudził nią apetyt na krążek długogrający wśród fanów muzyki indie-folk i dziennikarzy muzycznych. Utwory z EP przypadły do gustu redaktorom i słuchaczom programu Trzeciego Polskiego Radia i innych lokalnych rozgłośni.

Mają dziesiątki tysięcy wyświetleń w serwisie Youtube, trafiły na listy przebojów wielu rozgłośni, a jeden z nich („Było”) znalazł się na ścieżce dźwiękowej serialu „Prawo Agaty“. Talent Leskiego doceniła sama Edyta Bartosiewicz i zaprosiła artystę jako support na całą jesienną trasę „Love&More“. Udział Leskiego w trasie odbił się szerokim echem w mediach, a sam artysta zyskał setki fanów w całej Polsce.

Koniec 2014 roku przyniósł podsumowania (m.in. Uwolnijmuzyke.pl, Musicis.pl, Somusic.pl), w których „Zaczyn“ wymieniany był wśród najlepszych EPek, a Leski jako artysta, który w 2015 zrobi spore zamieszanie na polskiej alternatywnej scenie muzycznej.

4 czerwca, godz 20:00
Cud nad Wisłą
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze