Łódź Summer Festival 2024

Łódź Summer Festival 2024 – NAJWIĘKSZY, MIEJSKI, DARMOWY FESTIWAL W POLSCE❗🚀

📆 26, 27 i 28 lipca Łódź Summer Festival na 601. Urodziny Łodzi. Zapiszcie w kalendarzach i szykujcie się na wyjątkowe lato w mieście! 🎉
Na trzy dni, centrum miasta zamieni się w festiwalowe miasteczko. Na głównej scenie planowane są występy gwiazd polskich i zagranicznych. 🎶🎤
Na ŁSF 2024 wystąpią:
SCENA GŁÓWNA mBanku:
🔥 MILKY CHANCE – niemiecki duet z Kassel grający muzykę alternatywno-popowo-rockową z elementami reggae i elektroniki. Najbardziej znane hity Clemensa Rehbeina i Philippa Dauscha to „Stolen Dance”, „Down By The River” i „Living In A Haze”.
🔥 PLACEBO – to najpopularniejszy brytyjski zespół alternatywny, który tworzą Brian Molko i Stefan Olsdal. Zadebiutowali w 1995 roku jako seksualno-psychodeliczny duet, który szturmem wdarł się na listy przebojów. Debiutancki album “Placebo” otrzymał status Złotej Płyty, a “Whithout You, I’m Nothing” z Davidem Bowiem w gościnnym utworze, rozeszło się w ponad milionie kopii.
🔥 ROYKSOPP – norweskie duo elektroniczne z Tromsø – Svein Berge and Torbjørn Brundtland to przyjaciele z dzieciństwa, którzy szturmem podbili światowa scenę elektroniki. Podczas Łódź Summer Festival zagrają w powiększonym składzie. Publiczność na pewno usłyszy największy hit “What else is there?”
🔥 BEATA I BAJM – grupa wydała 16 płyt, a każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Wśród ponad 100 przebojów warto wymienić chociażby „Dwa serca, dwa smutki”, „Białą armię” czy „Nie ma wody na pustyni”. Bajm sprzedał 4 000 000 płyt i zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce.
🔥 PRO8L3M – platynowe płyty, debiuty na jedynce listy OLIS, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce – zespół jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie. Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od polskiego popu po muzykę klubową.
🔥 KUKON – to na rodzimej scenie hiphopowej postać nietuzinkowa. Raper wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną oraz sugestywnymi i zapadającymi w pamięć tekstami, które słuchacze znają z wyśmienicie przyjętych mixtape’ów OGRODY czy też płyt „Kraków, Marzec 2020” i „Dramat”.
🔥 KRZYSZTOF ZALEWSKI – Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygraniu „Idola” w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie – albumem „Zelig”. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce.
🔥 KRÓL x GOD – Błażej Król to kompozytor, wokalista i autor tekstów, znany z takich hitów jak „Zaklęcie”, „Miałem już nie tańczyć” czy „Te smaki i zapachy”. Wielokrotnie nagradzany, jest laureatem m.in. Paszportu „Polityki” i Fryderyka. W 2020 roku został członkiem Męskie Granie Orkiestra wraz z Darią Zawiałow i Igo, z którymi stworzył utwór „Świt”. W bieżącym roku, w którym przypadają 40 urodziny Błażeja Króla obchodzi on także jubileusz solowej kariery. Koncerty Błażej Król x GOD to srebrna kolekcja wybranych singli z 10 letniej solowej drogi Błażeja z towarzyszeniem zespołu i Gorzowskiej Orkiestry Dętej.
🔥 SMOLASTY – piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B. Od dziecka interesował się muzyką, a swoją pasję odziedziczył po ojcu, który również był muzykiem. Szybko dał się poznać jako świetny producent muzyczny. W 2015 roku wyprodukował podkłady na kultowy już album Kaza Bałagane pt. „Lot022”. Swój pierwszy pełnoprawny album „Fake Love” wydał w 2018 roku we współpracy z Warner Music. Za krążek otrzymał Złotą Płytę.
🔥WHITE 2115 – numer jeden wśród polskich raperów. Wg rankingu Spotify najczęściej odsłuchiwany polski artysta zeszłego roku. Artysta zasłynął dzięki piosence California, która przez wielu uważany jest za jeden z największych wakacyjnych hitów. Jest również znany z piosenek takich jak Porsche, Mogę Dziś Umierać, Morgan, Oh Oh (lala) czy singlowi Broly.
🔥 KIZO – to czołowy polski raper, który szybko zyskał popularność dzięki unikalnemu stylowi i charakterystycznemu brzmieniu, łączącym elementy trapu z melodyjnymi refrenami.
Jego liczne przeboje, takie jak „Disney”, „Czempion”, oraz „TAXI”, zdobyły szczyty list przebojów i podbiły serca fanów. Jego energiczne występy na żywo przyciągają tłumy, a każdy koncert to niezapomniane przeżycie pełne pozytywnej energii i niesamowitej interakcji z publicznością.
🔥 Young Leosia- z impetem podbija polską sceną muzyczną. Jedna z najsławniejszych polskich raperek jeszcze przed premierą albumu mogła poszczycić się platynową płytą. Najbardziej znany hit “Szklanki” ma miliony odtworzeń na Youtube i trafił na szczyty list odtworzeń Spotify.
SCENA MANUFAKTURA:
🔥 LADY PANK – to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz
🔥 OSKAR CYMS – to młody polski piosenkarz, którego Polacy mogli poznać dzięki piosence My Girl. Utwór był częścią soundtracku filmu 365 dni. Później artysta wydał inne kawałki, które podbiły listy przebojów
🔥 MERY SPOLSKY – jedna z ciekawszych artystek młodego pokolenia, pisząca mocne i autentyczne teksty, niezwykła muzyczna osobowość
🔥 FISZ EMADE TWORZYWO – to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2002 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues
SCENA MONOPOLIS:
🔥 BRODKA – to artystyczna liga mistrzów. Wprowadził ją do niej wydany w 2010 r. album „Granda”, na którym folkowo-elektronicznym brzmieniem artystka odcięła się od wcześniejszego repertuaru w stylu pop. W 2022 r. ukazał się najnowszy minialbum Brodki „Sadza”, ukazujący liryczną i intymną stronę artystki
🔥 KATARZYNA NOSOWSKA – to jedna z najbardziej wyrazistych artystek polskiej sceny muzycznej, wielka osobowość i symbol historii krajowej muzyki. Za sobą ma lata sukcesów w zespole „Hey”, a obecnie rozwija autorską karierę solową, tworzy podcasty i pisze książki. Jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej uznanych polskich piosenkarek i autorek tekstów
Grzybu

Komentarze