LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od kolejnej edycji LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Do stolicy, na zawody rozgrywane na PGE Narodowym, przyjadą największe gwiazdy lekkiej atletyki. Wśród nich m.in. Paweł Fajdek, Piotr Małachowski i Anita Włodarczyk.

To już niemal tradycja. Po głównej imprezie lekkoatletycznego sezonu – zaledwie dwa dni po zakończeniu mistrzostw świata w Londynie – warszawski PGE Narodowy przemieni się w arenę zmagań gwiazd Królowej Sportu. Dotychczas na stołecznych zawodach gościli m.in. Usain Bolt, Asafa Powell czy Mutaz Issa Barshim. Nie inaczej będzie we wtorek, 15 sierpnia. Tego dnia tysiące fanów lekkoatletyki z całego kraju ponownie będzie mogło dopingować najlepszych sportowców – w tym medalistów Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro czy mistrzostw świata z Londynu.

– Warszawa rokrocznie ma zaszczyt gościć najbardziej utytułowanych sportowców i największych mistrzów lekkiej atletyki. Nie inaczej będzie w tym roku. To już ósma edycja tego wyjątkowego święta sportu, które upamiętnia najmłodszą polską mistrzynię olimpijską – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Memoriał Kamili Skolimowskiej to nie tylko wspaniałe widowisko. To również doskonała okazja, aby przybliżyć młodym warszawskim sportowcom sylwetkę zawodniczki, która może stać się dla nich wzorem.

W rywalizacji na płycie PGE Narodowego udział wezmą m.in. wicemistrz olimpijski, dyskobol Piotr Małachowski, mistrz świata Paweł Fajdek, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz najlepsza sportsmenka Polski ostatnich lat, rekordzistka świata Anita Włodarczyk.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli również m.in. niemiecki kulomiot David Storl i prezentująca niesamowitą formę zawodniczka skoku wzwyż Maria Lasitskene.

Rok temu na trybunach warszawskiego stadionu zmagania najlepszych lekkoatletów śledziło blisko 30 tysięcy kibiców. Dzięki nim atmosfera wydarzenia był niepowtarzalna, co zgodnie podkreślali wszyscy startujacy. W 2017 roku wstęp na trybuny PGE Narodowego ponownie będzie bezpłatny – nie będą wymagane żadne wejściówki.

Od lat LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej jest imprezą integracyjną. Działanie to ma na celu wspieranie niepełnosprawnych sportowców, danie im możliwości startu przed wielotysięczną publicznością oraz przybliżenie Polakom sportu paraolimpijskiego, który dostarcza nam wielu medali.

Memoriałowi towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących. Również 15 sierpnia, ale w godzinach porannych, rozegrany zostanie Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej w którym udział wezmą najmłodsi sportowcy. Na błoniach PGE Narodowego, od godz. 13.00 będzie trwać Integracyjny Piknik Lekkoatletyczny. Każdy będzie mógł sprawdzić się w rzucie młotem, dyskiem lub biegach. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, a miłośnicy zdrowego trybu życia będą mieli szansę porozmawiać z dietetykiem.

Ósma edycja LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia, na PGE Narodowym. Początek zmagań najlepszych lekkoatletów z całego świata o godz. 16.30. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem strategicznym LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Już dziś można poczuć emocje nadchodzących wydarzeń oglądając film podsumowujący ubiegłoroczną edycję imprezy.

Historia memoriału sięga 2 maja 2009 r., kiedy odbył się „Mityng ku czci Kamili Skolimowskiej”. W imprezie pod hasłem „Pożegnanie Kamili” wzięło udział wiele gwiazd światowej lekkoatletyki. Zawody rozegrane zostały na bocznym boisku Skry, czyli w miejscu, gdzie Kamila wystartowała po raz pierwszy, a później ustanowiła rekord świata juniorek. Od 2014 roku impreza odbywa się na PGE Narodowym.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze