Majówka w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Majówka w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Organizatorzy serdecznie zapraszają Państwa na majówkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Ogród dla zwiedzających w dniach 1-3 maja będzie otwarty w godzinach 10-19.

Na terenie Ogrodu zgromadzone 91 gatunków i odmian magnolii, które urzekają spektakularnymi kwiatami od koloru białego poprzez różowy w różnych odcieniach, aż do głębokiej purpury.

Na uwagę zasługują również wcześnie kwitnące azalie, także uwiedzie Was zapach kaliny mandżurskiej o biało różowych kulistych kwiatostanach.

W ogrodzie bylinowym masowo kwitną smagliczki, gęsiówki, kolorowe pierwnioski: lekarskie, wyniosłe, ząbkowane oraz pragnie syberyjskie, bergenie i miodunki.

Duże zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudzi z pewnością bogata kolekcja tulipanów 258 taksonów, a wśród nich mniej spotykane tulipany liliokształtne, pełne, papuzie.

Organizatorzy zapraszają do zwiedzania tych i jeszcze wielu innych cudów natury. Dodatkowo są zorganizowane tradycyjne Jarmarki wiosenne 1 – 3 maja oraz 10 maja, na których jak zawsze odbędzie się kiermasz artykułów tradycyjnych, regionalnych i ogrodniczych. Tutaj możecie liczyć na fachowe porady pracowników ogrodu dotyczące pielęgnacji i uprawy roślin.

A dla najmłodszych gości Ogrodu Botanicznego organizatorzy przygotowali Piknik Rodzinny, który odbędzie się 1 i 3 maja. Będą przygotowane świetne atrakcje i zabawy dzieci, konkursy i pokaz magicznych sztuczek.

 

kiermasze2015

1 – 3 maja, 10 maja

Warszawa – Powsin, ul. Prawdziwka 2

Bilet normalny: 8zł

Ulgowy: 5 zł

Żródło: http://www.ogrod-powsin.pl/

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze