Majówka Teatralna na Grochowie

Majówka Teatralna na Grochowie

Majówka teatralna to cykliczne prezentacje spektakli plenerowych Teatru Akt dla mieszkańców Grochowa i Warszawy. W tym roku plener odbędzie się 13 maja w godzinach 15.00-21.00 w Parku im. Józefa Polińskiego. Majówka będzie pierwszą artystyczną atrakcją po rewitalizacji parku i pozyskaniem nowego miejsca dla kultury.
W ramach wydarzenia Teatr Akt zaprezentuje happening „Motyle”, następnie zaprosi całe rodziny do zabaw i warsztatów kuglarskich, a na koniec zagra zabawny spektakl z ogniem „Płonące laski 4”.

MOTYLE
Happening interaktywny, parada. Bajecznie kolorowe, nienaturalnej wielkości Motyle fruwają nad głowami widzów. Nieudolny, czarno-biały Łowca Motyli wyposażony w specjalną siatkę próbuje zdobyć ciekawe okazy do swej kolekcji. Efektowna, interaktywna akcja, zachęcająca do wspólnej zabawy, zwykle wywołuje uśmiech u dorosłych i wielką radość dzieci.

ZABAWY KUGLARSKIE
Pokazy i nauka podstawowych umiejętności sprawnościowych, zręcznościowych i cyrkowych dla wszystkich gości Majówki. Będzie można popróbować jazdy na monocyklu, poruszania się na szczudłach, żonglowania piłkami, maczugami, talerzykami, kręcenia hula-hop, animacji poi i diabolo oraz puszczania wielkich baniek mydlanych. Zabawy i warsztaty cyrkowe prowadzone będą przez trójkę artystów: Aleksandrę Olszewską, Karolinę Banaszek, Juliana Waglewskiego.

PŁONĄCE LASKI 4
Spektakl z przewrotnym tytułem, w zabawny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy. To przykład klasycznej sztuki ulicy, wartkiej akcji, bogatej w grę ognia, świateł i muzyki. Czterech starszych panów spotyka się po latach, aby oddać się radości snucia wspólnych wspomnień. Niespodziewanie, pod wpływem młodych, nieco ekscentrycznych dwóch panienek, w naszych bohaterach budzi się energia i radość życia. Wspólnie odbywają podróż w czas młodości i jeszcze raz przeżywają radosne, beztroskie chwile.
Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki. Spektakl przeznaczony dla szerokiego spektrum widzów.

Reżyseria – Ambroży Pogorzelski
Występują – Marta Suzin, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński
Obsługa świateł i muzyki: Adam Sztorc

Szczegółowy program Majówki teatralnej:
15.00 – 16.00 – Motyle – happening
16.00 – 20.00 – Warsztaty kuglarskie
20.00 – 21.00 – Płonące laski 4 – spektakl
Miejsce: Park im. J. Polińskiego od strony ulicy Szaserów
Organizator: Teatr Akt, kontakt@teatrakt.pl, www.teatrakt.pl

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze