Majówka w Parku Szczęśliwickim, na ludowo, tradycyjnie, wielokulturowo

Majówka w Parku Szczęśliwickim, na ludowo, tradycyjnie, wielokulturowo

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie na tradycyjną imprezę plenerową, klimatem nawiązującą do dawnych jarmarków.

Można tu spotkać twórców ludowych, rękodzielników, przedstawicieli ginących zawodów, przyjrzeć się ich pracy oraz kupić wyroby. Celem imprezy jest promocja wśród mieszkańców Ochoty i Warszawy bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanych z etnograficznymi zakątkami Polski, Europy i Świata. Majówka to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury z rodziną, wzięcia udziału
w warsztatach artystycznych, skosztowania przysmaków regionalnych kuchni polskiej i innych krajów.

W tegorocznym programie m.in.:
na scenie wystąpią m.in.: Kapela Maliszów , Zespół Regionalny Zielony Jawor, Dziecięcy Zespół Ludowy „Pawie Oczko” z Ośrodka Kultury Ochoty, Dzieci Sintaru i Kesira Adajewa, Zespół Nirmal Shakti i Marta Musiał, Zespół Pieśni i Tańców Bałkańskich „Iglika” na zakończenie zaś cygańskie rytmy zaprezentuje Elena Rutkowska z zespołem.

inscenizacja podwórka wiejskiego z udziałem Agencji Promocji Rzemiosł
i Kultury Ludowej „Na Obartek”. W wiosce warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców, tematycznie nawiązujące do obrzędowości m.in. wypiek w piecu chlebowym, młocka, wyrób mioteł, masła, klepanie kosy i gotowanie
w kociołkach żeliwnych.

wielki jarmark rękodzieła artystycznego i regionalnego, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i rodziców (m.in. tkactwo, wiklina, ceramika, fujarki, kwiaty z bibuły, wycinanki łowickie, kurpiowskie i inne), prezentacja strojów, zwyczajów i kuchni poszczególnych regionów Polski i Świata.

 

17 maja, godz 12 – 18
Park Szczęśliwicki
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze