Majówka z Foggiem na Placu Unii

Majówka z Foggiem na Placu Unii

W dniach 22 i 23 maja br. Plac Unii City Shopping zaprasza na majówkę z Mieczysławem Foggiem i jego prawnukiem Michałem. Posłuchacie, jak brzmią prawdziwe hity 20-lecia międzywojennego zmiksowane przez Michała Fogga, przejdziecie śladami jego sławnego pradziada i innych przedwojennych gwiazd, obejrzycie prawdziwe przeboje starego kina – „Ada to nie wypada”, „Paweł i Gaweł”, „Czy Lucyna to dziewczyna?”.

Organizatorzy zapraszają na sentymentalno-historyczny weekend okraszony watą cukrową i popcornem (na plac przed oraz do budynku Placu Unii od strony ul. Boya-Żeleńskiego).

Nieopodal znajduje się niewielki zadrzewiony skwer. Ten niepozorny fragment miasta nosi nazwę jednej z największych gwiazd przedwojennej i powojennej estrady – Mieczysława Fogga. 30 maja przypada 114 rocznica urodzin artysty. Zainspirowało to organizatorów do spotkania na Placu Unii, które ma przybliżyć atmosferę niedzisiejszej Warszawy, której symbolem jest właśnie Mieczysław Fogg.

O historii okolic Placu Unii Lubelskiej opowie varsavianista Jarosław Zieliński. Będzie można obejrzeć multimedialne projekcje: lotniska, toru wyścigów konnych, kolejki wąskotorowej, wizualizacje Świątyni Opatrzności Bożej i projekt planowanego przed wojną najwyższego budynku w Polsce.
Jarosław Zieliński, autor m.in. książki „Plac Unii i okolice” zaprasza na wirtualny spacer. Będzie to opowieść o: modzie, urodzie i dawnych obyczajach.

Michał Fogg poprowadzi Państwa śladami swego pradziadka i innych przedwojennych artystów, którzy związali swój los z Placem Unii.

Zapisy na spacer z Foggiem pod numerem telefonu: 22 204 04 99 oraz mailem: pok@placunii.pl. Ilość miejsc ograniczona. Każdy uczestnik spaceru otrzyma po powrocie książkę „Plac Unii i okolice”.

Michał Fogg przygotował także dj-skie sety muzycznych hitów sprzed lat. Iluzjon z kolei zaprasza na pokaz filmów, które od dziesięcioleci bawią kolejne pokolenia. Organizatorzy zapraszają również do zakupu książek i płyt poświęconych przedwojennym artystom, na poziom – 1 Placu Unii.

PROGRAM

22 maja (piątek)

Na zewnątrz:

17:00 DJ Fogg

18:00
Spotkanie autorskie: Olga Gaertner, „Aleksander Żabczyński Pierwszy amant II RP” (spotkanie poprowadzi Weronika Piórkowska)

19:30
Pokaz filmu „Paweł i Gaweł”

Popcorn do dyspozycji gości.

23 maja (sobota)

Wewnątrz:

Stoiska wydawnictw książek i płyt – również winylowych (muzyka i książki związane z przedwojennymi artystami).

Na zewnątrz:

Popcorn i wata cukrowa, leżaki

12:00-14:00
Spacer z Foggiem:
Spacer po okolicach Placu Unii, który poprowadzi Michał Fogg, prawnuk P. Mieczysława.Zbiórka w Placu Unii przy punkcie informacyjnym. Po powrocie ze spaceru ponowne spotkanie przy punkcie informacyjnym i przekazanie uczestnikom książek Jarosława Zielińskiego „Plac Unii i okolice” .

Scena:

15:00
Spotkanie z Varsavianistą, autorem książki „Plac Unii i okolice” Jarosławem Zielińskim, który na tle slajdów wyświetlanych na ekranie opowie o historii okolic Placu Unii. Na zakończenie spotkania przeprowadzi konkurs historyczny, w którym nagrodą będą książki.

16:00
Pokaz multimedialny dotyczący historii Warszawy

16:15
Rozmowa nt. starego kina przeprowadzona przez osoby związane z Filmoteką Narodową/Iluzjonem, znane m.in. z Kina Polska.

17:00
Pokaz filmu „Czy Lucyna to dziewczyna”

19:00
Pokaz filmu „Ada, to nie wypada”

22 – 23 maja
Plac Unii
Wstęp wolny!
Obowiązują zapisy na spacer!

Grzybu

Komentarze