Maker Show #1

Maker Show #1

Organizatorzy zapraszają Was na wydarzenie, które poruszy mózgi, serca i inne mięśnie. Jeśli masz dość przegadanych spotkań i konferencji to Maker Show jest właśnie dla Ciebie!
Po raz pierwszy organizaowane jest wydarzenie, w którym absolutnie wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział. W otwartej przestrzeni rozmieszczone będą stanowiska; każde poświęcone innej tematyce. Podczas pierwszego Maker Show będzie można nauczyć się jak działa program Arduino, jak budować obwody elektryczne, jak skonstruować rysującego robota oraz jak wykorzystać owoce do stworzenia prostego interfejsu. 100% zajęć praktycznych. Budujemy!

Chcesz coś zmajstrować, lecz z różnych powodów nie masz ku temu okazji?
Przyjdź w poniedziałek do „Marzycieli i Rzemieślników”. Będą otwarci na osoby początkujące, ale i doświadczeni “makerzy” też znajdą coś dla siebie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

REJESTRACJA

Udział w Maker Show jest bezpłatny; jednak organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod wskazanym linkiem:

http://bit.ly/1IOxZkH

Będzie uruchomiona lista rezerwowa, jeśli liczba chętnych przekroczy możliwości lokalowe.

PROGRAM

start punktualnie o godz. 18:00. Na początku organizatorzy bardzo krótko wyjasnią ideę i zasady panujące na Maker Show. Potem do końca imprezy oddadzą się majsterkowaniu. Na zakończenie uruchomią maszynę Rube-Goldberga, którą zbudujecie wspólnymi siłami.

LISTA AKTYWNOŚCI

1) Arduino
Specjalne krótkie warsztaty wprowadzające, dzięki którym nauczcie się programować Arduino.

2) Obwody elektryczne
Na drewnianych klockach przymocowane są różne podstawowe elementy elektryczne, takie jak: baterie, buzzery, przełączniki, diody, wentylatory, etc. Za pomocą przewodów krokodylkowych będzie można łączyć je ze sobą i przy okazji tworzyć różne proste urządzenia elektryczne.

3) Rysujące roboty
Nie trzeba być programistą, czy elektronikiem, żeby zbudować prostego robota. Podczas Maker Show pojawi się okazja do samodzielnego skonstruowania robota, potrafiącego rysować różne wzory na kartce papieru.

4) Maszyna Rube-Goldberg’a
Na pewno każdy kojarzy przedziwne instalacje, które raz wprawione w ruch powodują reakcję łańcuchową, która uruchamia domino, bloczki, zapadnie, itd. W trakcie Maker Show wspólnie przygotujecie taką maszynę i uruchomicie na koniec wydarzenia.

5) Makey Makey
Makey Makey to bardzo proste urządzenie, które podłączycie do komputera, a z drugiej strony do różnych przedmiotów, które przewodzą prąd (np. owoce, sztućce, czy nawet drugi człowiek). Kiedy zwieracie odpowiedni obwód, to Makey Makey włącza odpowiadający mu klawisz na komputerze. Dzięki temu można skonstruować np. bananowe pianino, czy kontroler do gry narysowany na kartce papieru.

6) Maszyna na kulki
Kojarzycie szklane kulki, którymi większość z nas bawiła się w dzieciństwie? Za pomocą prostych elementów (np. rurki PCV, drewniane listwy, gumowe wężyki) będzie można zbudować swój oryginalny tor przeszkód dla takich kulek.

22 czerwca, godz 18:00
Marzyciele i Rzemieślnicy
Bracka 25, III piętro
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze