Mapa warszawskich rzemieślników rośnie z dnia na dzień

Mapa warszawskich rzemieślników rośnie z dnia na dzień

Z samej Pragi Północ, od której zaczęła się cała akcja w internetowej mapie możemy znaleźć już ponad 60 rzemieślników. Jeśli dodamy do tego adresy z Żoliborza, które aktywiści zebrali wiosną tego roku, na mapie “Warszawscy Rzemieślnicy” widnieje już ponad 100 punktów.

W wielu lokalach na terenie Pragi Północ porozkładane są podręczne wersje mapki, które śmiało można sobie wziąć za darmo i schować do kieszeni.

Bogata historia Pragi, to również liczne zakłady rzemieślnicze. Oprócz krawców, szewców i zegarmistrzów, swoją pracę wykonują tutaj również nietypowi specjaliści, tacy jak drykier czy panowie z pracowni kołder. Spora część tej grupy to mistrzowie którzy wcale nie istnieją w internecie, wiecie – stara szkoła. Dlatego kiedy taki spec jest nam potrzebny, na nic zdadzą się wyszukiwarki internetowe.

Dzięki wspomnianej mapie prowadzonej przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze będziemy mogli nie tylko łatwo odnaleźć dane kontaktowe i godziny otwarcia zakładów, ale także dowiedzieć się więcej o historii każdego z nich.

To już druga mapa rzemieślników autorstwa aktywistów z Miasto Jest Nasze. Wcześniej podobne wydawnictwo stowarzyszenie przygotowało na Żoliborzu. W trakcie opracowania są już kolejne dzielnice.

Grzybu

Komentarze