Matsuri – piknik z kulturą japońską

Matsuri – piknik z kulturą japońską

Żywiołowe występy tancerzy i bębniarzy, pokazy samurajskie, gry i zabawy zręcznościowe, sztuki walki, egzotyczna kuchnia oraz chwila wytchnienia przy czarce zielonej herbaty – 3 czerwca Japonia zagości w Służewskim Domu Kultury. Już po raz piąty odbędzie się w Warszawie „Matsuri – Piknik z kulturą japońską”. Na gości w każdym wieku czeka moc atrakcji, a wstęp jest bezpłatny!

http://www.pl.emb-japan.go.jp/matsuri.html

<ENGLISH>
„Matsuri – Japanese Culture Festival”
The fifth edition of Matsuri will be held at Sluzewski Dom Kultury on 3rd of June. The event includes art and cultural performances (traditional and modern dance, drums, popular music) on two stages, martial arts demonstrations, traditional games for children and tourist information for those who wish to visit Japan. The guests of the event will have a chance to try Japanese cuisine prepared by Japanese restaurants, participate in various workshops and try on traditional Japanese summer kimono.
Admission is free

<JAPANESE>
今年も6月3日に日本祭りを開催します!(開催場所:Sluzewski Dom Kultury)新たな場所で、緑に囲まれた野外を中心に開催します。
阿波踊り、和太鼓、舞踊、伝統音楽からポップまで様々なステージ演目、武道、日本刀、着付け、書道、切り絵、コスプレ、生け花、茶道、けん玉、折り紙等のワークショップ・展示など日本をまるごと体験できます。その他に、観光情報コーナーや企業展示、日本食の販売など、盛りだくさんの内容です。
ご家族や友人と丸一日楽しめるイベントとなっています。
みなさまお誘い合わせの上、ぜひご来場ください。
入場無料

Jak co roku, na gości czeka wiele atrakcji i jeszcze więcej występów artystów z Japonii. Po raz pierwszy na scenie „Matsuri” wystąpią tancerze z grupy Gojyahei, którzy zaprezentują awa odori – tradycyjny taniec z wyspy Shikoku. Zobaczymy równieżtancerzy klasycznych Rankoh Fujimę i Tokijyo Hanasaki oraz Mikę Kobayashi, piosenkarkę, pianistkę, wykonawczynię utworów do wielu popularnych filmów animowanych. Nie zabraknie dynamicznych występów bębniarzy z zespołu Ikki, tancerzy z grupy Mashu oraz brawurowych szermierzy z grupy Kamui, którzy po raz kolejny odwiedzają Polskę. Nie będą nudzić się dzieci – dla nich przygotowano atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Dla amatorów kuchni restauracje japońskie szykują smakołyki nie zawsze dostępne w standardowym menu. Zainteresowani wyjazdem do Japonii będą mogli zasięgnąć informacji i porad dotyczących podróżowania. Chętni przymierzą tradycyjne letnie stroje i otrzymają swoje imię wykaligrafowane po japońsku. To tylko część atrakcji, które czekają już 3 czerwca w Służewskim Domu Kultury. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Grzybu

Komentarze