Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską

Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską

Związek Pracodawców SHOKOKAI, Klub Japoński w Polsce i Ambasada Japonii zapraszają 30 maja do hali Torwar na „Matsuri – Piknik z kulturą japońską”.

Na Torwarze po raz kolejny na jeden dzień zapanuje duch Japonii – także w tym roku przygotowanych jest wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku.
W tym roku na gości czekają m.in.: dynamiczne występy bębniarzy z zespołu Taiko Connection oraz tancerzy z japońskiego zespołu MASHU i Sakuramai Poland, pokazy sztuk walki, muzyka japońska, zarówno współczesna jak i tradycyjna.

Z Japonii przyjeżdża grupa Kamui, która zajmuje się szermierką i układała choreografię do wielu filmów, w tym do „Kill Bill” Quentina Tarantino.

Chętni przymierzą oryginalne letnie kimonayukata, spróbują swoich sił w sztukach walki i żonglerce, a także otrzymają na pamiątkę swoje imię wykaligrafowane po japońsku. Będzie można zażyć chwili relaksu przy czarce znakomitej zielonej herbaty. Amatorzy podróżowania uzyskają wiele ciekawych informacji o atrakcjach Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dzieci na pewno nie będą się nudzić – z myślą o nich przygotowane będę rozmaite gry i zabawy japońskie. Na miłośników kulinariów czekać będą zaś rozmaite smakołyki, także te, które nie są zazwyczaj dostępne w standardowym menu restauracji w Warszawie.

A to tylko część dostępnych podczas wydarzenia atrakcji!Podczas „Matsuri” każdy będzie mógł spróbować Japonii na wiele sposobów!

30 maja, godz 11:30 – 19:00
Torwar
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze