Memoriał Kamili Skolimowskiej już za tydzień

Memoriał Kamili Skolimowskiej już za tydzień

Najlepsi lekkoatleci świata powracają na PGE Narodowy. W ostatnią niedzielę sierpnia po raz trzeci na największym stadionie w Polsce odbędzie się LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. 28 sierpnia zobaczymy wielu mistrzów oraz medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, a wśród nich m.in. Anitę Włodarczyk, Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego i Tomasza Majewskiego. Po raz pierwszy w historii wstęp dla kibiców na zmagania memoriałowe na PGE Narodowym będzie bezpłatny.

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce i w Europie. Podczas poprzednich sześciu edycji na oczach dziesiątek tysięcy kibiców najlepsi lekkoatleci świata osiągali spektakularne wyniki. Każdy dotychczasowy Memoriał to wielkie nazwiska, wielkie sportowe emocje i wielka wola walki. Nie inaczej będzie w tym roku.

Kamila Skolimowska to jedna z najważniejszych osób w historii polskiej lekkoatletyki. Nasza najmłodsza mistrzyni olimpijska zasługuje na to, by upamiętnić ją w sposób szczególny. Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że memoriał jej imienia stał się prawdziwym świętem sportu, które przyciąga nie tylko gwiazdy, ale także tłumy kibiców – mówi Anna Herba z Fundacji Kamili Skolimowskiej.

Sportowcy rywalizować będą w siedmiu konkurencjach lekkoatletycznych: rzucie młotem, rzucie dyskiem, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku o tyczce oraz biegach na 100 m i na 110 m przez płotki. Z wyłączeniem skoku o tyczce, rzutu dyskiem i pchnięcia kulą, na PGE Narodowym obok panów rywalizować będą także panie. LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej ma również wymiar integracyjny – razem z największymi gwiazdami królowej sportu wystartują lekkoatleci niepełnosprawni.

Po raz kolejny już niezwykle ważną rolę podczas Memoriału odgrywa Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. – Bez wątpienia LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej to wydarzenie, o którym mówi się coraz więcej i coraz częściej. Rywalizacja tak wspaniałych lekkoatletów jest nie tylko doskonałym widowiskiem dla kibiców, ale także pięknym, sportowym upamiętnieniem naszej Mistrzyni – zaznacza Aida Bella, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego. Tam, gdzie są duże imprezy sportowe, tam jest Totalizator Sportowy i marka LOTTO. Partnerem tytularnym Memoriału jesteśmy po raz trzeci, a imprezę wspieramy niemal od początku – dodała Bella.

Nie będę ukrywał, że jestem szczęśliwy i dumny, że miasto stołeczne Warszawa po raz kolejny zostało partnerem strategicznym Memoriału Kamili Skolimowskiej, rodowitej Warszawianki i wspaniałej sportsmenki – powiedział Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Wśród największych gwiazd tegorocznego LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej trzeba wymienić Anitę Włodarczyk, Pawła Fajdka i Piotra Małachowskiego – naszych faworytów do złota podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Niezwykły podtekst będzie mieć rywalizacja Tomasza Majewskiego – naszego wielkiego mistrza, z Konradem Bukowieckim, który przebojem wdziera się do światowej czołówki. Zawodami na PGE Narodowym Majewski zakończy swoją wspaniałą karierę.

Po wielkim mistrzu Tomku Majewskim są następcy – Michał Haratyk i kilku innych. Mam nadzieję, że także ja utrzymam wysoki poziom. Na pewno będziemy gonić, a może nawet uda się kiedyś poprawić osiągnięcia Tomka. Moja juniorska kariera już się skończyła, teraz wszyscy będą mnie rozliczać za wyniki w zawodach seniorskich. W Rio chcę poprawić rekord życiowy, jeśli się uda, to będzie oznaczać, że byłem dobrze przygotowany. Przy dobrych układach może to nawet dać podium – powiedział kulomiot Konrad Bukowiecki, typowany na następcę Tomasza Majewskiego.

Po raz pierwszy w historii kibice będą mogli wejść na stadion bez zakupionego biletu. Fundacja Kamili Skolimowskiej, która jest organizatorem wydarzenia, spodziewa się, że dzięki temu na trybunach PGE Narodowego może pojawić się nawet 30 000 fanów królowej sportu.

PGE Narodowy jest nie tylko domem reprezentacji Polski w piłce nożnej. I LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej jest na to doskonałym dowodem. Miejsce ma znaczenie i lekkoatleci chętnie do nas wracają. Organizowaliśmy na PGE Narodowym zawody windsurfingu, duże koncerty, wreszcie Szczyt NATO z udziałem m.in. prezydenta USA Baracka Obamy. Teraz będziemy gościć gwiazdy lekkiej atletyki – mam nadzieję, że także mistrzów olimpijskich z Rio. W tym roku formuła Memoriału jest szczególna: dzięki ministrowi Witoldowi Bańce i prezesowiPL.2012+ Jakubowi Obarze, wstęp na to wydarzenie będzie nieodpłatny dla wszystkich. Każdy będzie mógł wejść i obejrzeć mistrzów sportu powiedziała Monika Borzdyńska, rzecznik prasowa PL.2012+, spółki zarządzającej PGE Narodowym.

W Rio mogę realnie myśleć o złotym medalu, bo nie ma się co oszukiwać – za cztery lata w Tokio będę już takim „sportowym dziadkiem”. Z kim będę walczył i jaki wynik będzie potrzebny do złota – nieważne. Ważne, żeby wygrać. Po igrzyskach, poza LOTTO Warszawskim Memoriałem Kamili Skolimowskiej, wystartuję jeszcze na mityngu Diamentowej Ligi. I jeśli zdobędę diament, ponownie przekażę go na licytację dla potrzebujących dzieci – powiedział Piotr Małachowski.

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej to nie tylko rywalizacja sportowa. Będzie to także okazja do oficjalnego powitania medalistów Igrzysk Olimpijskich z Rio oraz pożegnania paraolimpijczyków, którzy będą w przededniu wylotu do Ameryki Południowej.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest z Memoriałem Kamili Skolimowskiej od 4 lat. To największa impreza integrująca niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, organizowana na najwyższym światowym poziomie. Współpracują z nami nie tylko niepełnosprawni sportowcy, ale też niepełnosprawni wolontariusze i osoby wspierające. Marzy mi się, żeby takich imprez było więcej, żeby inni uczyli się jak aktywizować sportowców niepełnosprawnych, jak promować ich aktywność. Oni tego potrzebują, dla nich to sposób na życie, na pokazanie, że są pośród nas i dobrze sobie radzą. Chciałbym też dodać, że PFRON wydaje ponad 20 milionów zł rocznie na sport niepełnosprawnych, a w naszych imprezach bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób – podkreślił Robert Kwiatkowski, Prezes Zarządu PFRON.
Patronat honorowy nad LOTTO Warszawskim Memoriałem Kamili Skolimowskiej objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerem tytularnym Memoriału jest Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO. Partnerem strategicznym jest Miasto Stołeczne Warszawa, a projekt współfinansują Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Województwo Mazowieckie.

Program minutowy zawodów:

16.30 – Ceremonia otwarcia

16.35 – Rzut dyskiem mężczyzn integracyjny

16.40 – Pchnięcie kulą kobiet integracyjny

16.50 – 100m ppł. kobiet

17.00 – Skok o tyczce mężczyzn

17.10 – 110m ppł. mężczyzn

17.20 – Skok wzwyż kobiet i mężczyzn integracyjny

17.30 – 100m kobiet niepełnosprawnych

17.35 – Powitanie medalistów olimpijskich

17.45 – 100m mężczyzn niepełnosprawnych

17.55 – 100m dzieci

18.00 – Rzut młotem kobiet i mężczyzn

18.10 – Pchnięcie kulą mężczyzn integracyjny

18.20 – 100m mężczyzn bieg B

18.40 – 100m kobiet

19.00 – 100m mężczyzn bieg A

19.15 – Ceremonia wręczenia nagród

***

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze