Mieszkańcy Bielan wybrali ścieżkę zdrowia zamiast rzeźby słonia

Mieszkańcy Bielan wybrali ścieżkę zdrowia zamiast rzeźby słonia
fot. Warszawa1939.pl

Już jakiś czas temu pomysł postawienia słoni-zabawek powstał w głowach inicjatorów akcji. Miały powstać dwa, ale dla mieszkańców to o jeden za dużo.

Wśród mieszkańców Bielan pojawili się zwolennicy i przeciwnicy pomysłu postawienia nie jednego, a dwóch słoni. Podstawowym argumentem był fakt że dzielnica ma większe i ważniejsze wydatki. Jeszcze inni twierdzili, że takie instalacje dodają dzielnicy charakteru. Wygrał rozsądek – na Bielanach będzie pomnik, ale jeden.

To mieszkańcy w ramach przyszłorocznego budżetu partycypacyjnego zgłosili projekt, jednak zabrakło mu trzech głosów by został zaakceptowany. Mieszkańcy wybrali gimnastyczną ścieżkę zdrowia, która ma powstać na Wrzecionie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to we wrześniu jeden słoń, który był już pewniakiem stanie w bielańskiej części parku Kępa Potocka.

Słoń jest uznawany za symbol dzielnicy. Przez wiele lat w Lesie Bielańskim istniała figura słonia. Rzeźba stała się wizytówką tego miejsca. Pamięta ją zwłaszcza pokolenie czterdziestolatków, bowiem instalacja zniknęła w połowie lat 80.

Grzybu

Komentarze