Moja historia: Krzysztof Kowalewski

Opowiem Wam swoją historię. O moim życiu na scenie i w kulisach. O ludziach, którzy mnie otaczali – moich mistrzach i przyjaciołach. O tym, co mnie ukształtowało i o tym, co zawsze było mi bliskie. Podzielę się z Wami moim życiowym doświadczeniem, nie skrywając się za żadną maską. To jest dzisiaj moja rola.

Tym razem gościem spotkania z cyklu MOJA HISTORIA będzie Krzysztof Kowalewski. Prowadzenie – Mike Urbaniak.
WSTĘP WOLNY, OBOWIĄZUJĄ REZERWACJE: bilety@instytut-teatralny.pl

24 Października 2017, wtorek, godz: 19:00

Urodził się w złym miejscu i złym czasie. Kiedy miał dwa lata wybuchała druga wojna światowa, która przyniosła niemal całkowitą zagładę polskich Żydów. Byli wśród nich członkowie najbliższej rodziny przyszłego aktora zamordowani w Treblince. On przeżył dzięki determinacji matki i wielkiemu szczęściu, choć nawet po wojnie nie było bezpiecznie o czym dziewięcioletni chłopak mógł się przekonać podczas pogromu w Kielcach, do których wraz z matką zawędrował uciekając z rodzinnej Warszawy.
Matka, Elżbieta Kowalewska, była aktorką. Swoje życie ze sceną postanowił więc związać także jej syn. Szkołę teatralną w Warszawie skończył w roku 1960 i po chwili spędzonej w stołecznym Teatrze Klasycznym (dzisiaj STUDIO teatrgalerii), grał kolejno na deskach Teatru Dramatycznego, Polskiego, STS, Rozmaitości i Kwadratu, by czterdzieści lat temu dołączyć do zespołu Teatru Współczesnego, w którym jest do dziś. Oprócz setki ról teatralnych zagrał niezliczone wręcz role w Teatrze Polskiego Radia, Teatrze Telewizji oraz oczywiście w filmach i serialach – wiele z nich określa się dzisiaj mianem kultowych.

Zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Moja historia”, którego gościem będzie aktor wszechstronny Krzysztof Kowalewski.
Mike Urbaniak

rys. Arobal na podst. fot. Marka Szczepańskiego dla Wydawnictwa Wielka Litera

Grzybu

Komentarze