Moja historia: Krzysztof Kowalewski

Opowiem Wam swoją historię. O moim życiu na scenie i w kulisach. O ludziach, którzy mnie otaczali – moich mistrzach i przyjaciołach. O tym, co mnie ukształtowało i o tym, co zawsze było mi bliskie. Podzielę się z Wami moim życiowym doświadczeniem, nie skrywając się za żadną maską. To jest dzisiaj moja rola.

Tym razem gościem spotkania z cyklu MOJA HISTORIA będzie Krzysztof Kowalewski. Prowadzenie – Mike Urbaniak.
WSTĘP WOLNY, OBOWIĄZUJĄ REZERWACJE: bilety@instytut-teatralny.pl

24 Października 2017, wtorek, godz: 19:00

Urodził się w złym miejscu i złym czasie. Kiedy miał dwa lata wybuchała druga wojna światowa, która przyniosła niemal całkowitą zagładę polskich Żydów. Byli wśród nich członkowie najbliższej rodziny przyszłego aktora zamordowani w Treblince. On przeżył dzięki determinacji matki i wielkiemu szczęściu, choć nawet po wojnie nie było bezpiecznie o czym dziewięcioletni chłopak mógł się przekonać podczas pogromu w Kielcach, do których wraz z matką zawędrował uciekając z rodzinnej Warszawy.
Matka, Elżbieta Kowalewska, była aktorką. Swoje życie ze sceną postanowił więc związać także jej syn. Szkołę teatralną w Warszawie skończył w roku 1960 i po chwili spędzonej w stołecznym Teatrze Klasycznym (dzisiaj STUDIO teatrgalerii), grał kolejno na deskach Teatru Dramatycznego, Polskiego, STS, Rozmaitości i Kwadratu, by czterdzieści lat temu dołączyć do zespołu Teatru Współczesnego, w którym jest do dziś. Oprócz setki ról teatralnych zagrał niezliczone wręcz role w Teatrze Polskiego Radia, Teatrze Telewizji oraz oczywiście w filmach i serialach – wiele z nich określa się dzisiaj mianem kultowych.

Zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Moja historia”, którego gościem będzie aktor wszechstronny Krzysztof Kowalewski.
Mike Urbaniak

rys. Arobal na podst. fot. Marka Szczepańskiego dla Wydawnictwa Wielka Litera

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze