Moje Miasto Praga – Noc Pragi Za Kulisami

Moje Miasto Praga - Noc Pragi Za Kulisami

Organizatorzy zapraszają na wyjątkowo długą NOC PRAGI w klubie ZA KULISAMI.

Świętowanie rozpocznie się już 18 września o godz. 19 rockowym koncertem w ramach autorskiego projektu SZYBKI MONTAŻ – swoją muzykę zaprezentują trzy młode zespoły.

19 września od godz. 19 wystartuje MARATON POEZJI PRZERÓŻNEJ pod kierownictwem poety Pawła Łęczuka, który od wielu lat konsekwentnie organizuje życie literackie na Pradze.

OTWARTY KONKURS NA WIERSZ O PRADZE – to ukłon w stronę mieszkańców i miłośników dzielnicy, którzy w literacki sposób chcieliby wyrazić swoje uczucia do Pragi. Jest o co walczyć, bo przygotowaliśmy NAGRODĘ finansową w kwocie 100 PLN. Jurorem w konkursie będzie m.in. miłośnik Pragi, a także fotograf, dziennikarz, malarz i poeta – KRZYSZTOF MICH – autor unikatowego albumu MOJE MIASTO PRAGA.

PRZEZROCZYŚCI – prezentacja multimedialna KRZYSZTOFA MICHA. Wystawa zdjęć artysty miała swoją premierę w 2011 roku w Ratuszu Miasta St. Warszawy i cieszyła się ogromnym powodzeniem odwiedzających. To wzruszający i zaangażowany reportaż uzupełniony doskonałym komentarzem poetyckim człowieka wrażliwego na krzywdę ludzi, których dane mu było podpatrzeć w ich codziennym życiu bez dachu nad głową. Muzykę do prezentacji przygotował Jakub Jabłonka.

HONEY BUNNY – koncert rewelacyjnego duetu Joanny i Romualda VORBRODTÓW – tym razem w drapieżnej odsłonie coverowej. Nie zabraknie znanych i lubianych hitów – będą Orkiestry dęte, Meluzyna, Krakowski spleen… ale też Sugar man o pokerowej twarzy Lady Gagi.

POETRY DANCING – to wyjątkowa dyskoteka Pawła Łęczuka występującego pod pseudonimem DJ Ściema. Zabawowy projekt dancingowy łączący w sobie piosenki do tańca z różnych epok i stylów. Piosenki niegłupie, piosenki kiczowate i dancingowe evergreeny – wszystko to w jedynej takiej tanecznej mieszance. Od Warsa i Fogga, przez lata 60-te, 70-te, 80-te, 90-te i współczesne znane i lubiane dźwięki porywające na parkiet. To będzie wyjątkowe AFTER PARTY do białego rana na zakończenie tegorocznej NOCY PRAGI.

WSPÓLNY WIERSZ DLA PRAGI – każdy z uczestników naszej imprezy będzie mógł napisać jeden wers, który złoży się ostatecznie w jeden wspólny wiersz dla Pragi. Wiersz zostanie udostępniony na profilu na Facebooku.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/424605067739677/

18 – 19 września, godz. 19:00
Za kulisami
Ratuszowa 4A
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze