Moje miasto Warszawa 2, warsztat 5: Gdzie szukać sztuki w mieście?

Moje miasto Warszawa, warsztat 5: Gdzie szukać sztuki w mieście?

„Moje Miasto Warszawa 2” to kontynuacja ubiegłorocznych architektoniczno-varsavianistycznych warsztatów rodzinnych, które odbywały się w Domu Spotkań z Historią i cieszyły dużym zainteresowaniem. Warsztaty zostaną poszerzone o kolejne zagadnienia, a działania zostaną zróżnicowane – dostosowane do danej grupy wiekowej.
Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać architekturę i zabytki Warszawy, jej kulturowe dziedzictwo, a także problemy, z którymi zmagają się wszystkie duże miasta. Każdy warsztat będzie poruszał określone zagadnienia związane z edukacją architektoniczno-estetyczną i dziedzictwem kulturowym. Jak funkcjonuje miasto i jaka jest w tym rola architektury, urbanistyki, sztuki i przestrzeni miejskiej? Jaki my – mieszkańcy – mamy wpływ na wygląd i funkcjonowanie naszego miasta Warszawy?
Celem projektu jest edukacja mieszkańców Warszawy w zakresie dziedzictwa kulturowego stolicy i ochrony jej zabytków, ale też pokazanie, jak architektura i urbanistyka wpływają na wygląd i funkcjonowanie miasta. Warsztaty mają uwrażliwić uczestników na kwestie związane ze świadomym kreowaniem otoczenia.
Warsztaty są częścią inicjatywy „Tu było, tu stało”, która popularyzuje wiedzę o zabytkach i architekturze Warszawy, uwrażliwia na estetykę przestrzeni miejskiej i kładzie nacisk na edukację.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Na cykl składają się następujące warsztaty:
5. 23.05.2015 Gdzie szukać sztuki w mieście?
6. 30.05.2015 Legendy Wars Sawy
7. 13.06.2015 Stare i Nowe Miasto – wycieczka i gra miejska (zbiórka: DSH)
8. 20.06.2015 Co budowali moi pradziadkowie, co zbuduję ja? – dziedzictwo a nowoczesność

Obowiązują zapisy:
tubylotustalo@gmail.com (od poniedziałku poprzedzającego dany warsztat)
Ilość miejsc ograniczona!
Wstęp: 5 zł/dziecko

23 maja
12:00–14:00 – grupa dzieci w wieku 5–8 lat wraz z rodzicami/opiekunami
15:00–17:00 – grupa dzieci w wieku 9–12 lat wraz z rodzicami/opiekunami
Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze