Multimedialny Park Fontann – Inauguracja 2015

Multimedialny Park Fontann - Inauguracja 2015

Fontanny na Podzamczu skrywają tajemnice, o których dotychczas nie wiedzieliśmy. Pod powierzchnią wody ciągną się tunele, przejścia i ukryta sterownia, z której dostarczana jest moc Warszawie. Na powierzchni widzimy ją dzięki „Światłom wody”, które tańcząc na fontannach przekazują pobudzającą energię całemu miastu.
Premierowy pokaz już 1 maja o godzinie 21.00.

„Światła wody” to nowy pokaz przygotowany przez Stołeczną Estradę na sezon 2015. Tym razem poznamy niewidzialny świat, do którego przez ukryty tunel wprowadzi nas legendarny Bazyliszek. Spotkamy tam również Złotą Kaczkę, czarodzieja, który steruje fontannami i inne postaci, dzięki którym zobaczymy niezwykłe połączenie fontann i Warszawy. Czy neony, mosty i latarnie świecą nocą dzięki czarodziejom, którzy zawładnęli światem fontann? Tego dowiemy się na początku maja podczas majówki w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Animacjom prezentowanym na wodnym ekranie towarzyszyć będą komputerowo sterowane fontanny, światła i lasery oraz specjalnie dobrana ilustracja muzyczna.

Pokaz trwa 25 minut i będzie prezentowany w każdy piątek i sobotę od 1 maja do 26 września (w maju i we wrześniu o godzinie 21, w czerwcu, lipcu i sierpniu o godzinie 21.30). Kalendarz pokazów dostępny do pobrania TUTAJ

Choreografia: Marzena Barcik
Tancerze: Joasia Zalewska, Maks Dobrowolski, Robert Nieznański
Zdjęcia i filmy o Warszawie zostały udostępnione przez Michała Janiszewskiego (www.motion-studio.pl) oraz Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m. st. Warszawy.

______________________________________________________________________________

Multimedialny Park Fontann to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Od jego otwarcia w 2011 roku warszawskie Fontanny stały jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji stolicy, zarówno dla jej mieszkańców, jak i turystów. To kolejna nowoczesna wizytówka miasta.
W ubiegłym roku pokaz obejrzało 800 tysięcy widzów.

Dzięki fontannom i imprezom, które Stołeczna Estrada organizuje na tym terenie (między innymi Wianki nad Wisłą), Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji i relaksu.

Grzybu

Komentarze