Murale na poprawę humoru

Fot. R.Nowik Good Looking St.

„Warszawo, będzie dobrze! oraz „Jeszcze będzie przepięknie!” – hasła, dodające otuchy i dające nadzieję na lepszą przyszłość, można zobaczyć na ścianach przy metrze Centrum. To jeden z czterech murali przygotowanych w ramach akcji non-profit, by poprawić nastrój mieszkańców w czasie epidemii.

Fot. R.Nowik Good Looking St.

Przy rondzie ONZ oraz na Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 warszawiacy zobaczą hasło – „Będzie dobrze :)”. Z kolei na „patelni” przy stacji metra Centrum ujrzą „Jeszcze będzie przepięknie!” oraz „Warszawo, będzie dobrze”. Przechodnie i zmotoryzowani, przemieszczający się w okolicy ul. Waryńskiego 3, przy stacji metra Politechnika, mogą wypatrywać optymistycznego hasła „Głowa do góry!”.

Fot. R.Nowik Good Looking St.

Fot. R.Nowik Good Looking St.

Pomysłodawca – firma Good Looking Studio – zaznacza, że media są aktualnie przesycone negatywnymi informacjami. Do społeczeństwa docierają głównie czarne statystyki oraz wizje kryzysu po epidemii koronawirusa. Swoją inicjatywą firma chce dać mieszkańcom Warszawy pozytywny przekaz i nadzieję na lepsze jutro – przypomnieć, że dobre dni są jeszcze przed nami.

Fot. R.Nowik Good Looking St.

Czytelne, duże hasła namalowane w centrum miasta są pozbawione zabarwienia politycznego czy religijnego. Dodatkowo, na ścianach pojawia się uśmiech w postaci dwukropka i nawiasu jako symbol wirtualnej komunikacji, na którą większość mieszkańców musiała się z dnia na dzień przestawić. Inicjatorzy zachęcają do fotografowania i dzielenia się zdjęciami murali w mediach społecznościowych.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze