Na Bródnie powstaną mieszkania komunalne dla 400 osób

Na Bródnie powstaną mieszkania komunalne dla 400 osób
fot. materiały prasowe

Władze Targówka zapowiadają budowę domu, który ma pomieścić nawet kilkaset osób. Do użytku mieszkańców będzie także przedszkole i poradnia zdrowotna.

W nowym budynku przy ul. Odrowąża, ma znaleźć się 156 mieszkań komunalnych. Większość z nich to niewielkie lokale o powierzchni nie przekraczającej 35 m kw. Zgodnie z systemem, który już od wielu lat funkcjonuje w Warszawie, 30 proc. mieszkań trafi do dyspozycji miasta, a resztę zagospodaruje dzielnica.

Poza mieszkaniami, w budynku będzie mieścić się także przedszkole oraz poradnia pedagogiczno-psychologiczna. Dzielnica zamierza przenieść tam przedszkole integracyjne nr 120. Nowa placówka ma mieć dodatkowo specjalistyczne sale. Zaplanowano też garaże dla ponad 100 samochodów i place zabaw przed budynkiem – dla przedszkola i mieszkańców.

Obecnie trwa przetarg na realizacje inwestycji, który będzie rozstrzygnięty prawdopodobnie we wrześniu. Koszt projektu to prawie 40 milionów zł. Budowa części mieszkalnej ma się zakończyć się za około dwa lata.

 

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze