Największy dancing w Warszawie

Największy dancing w Warszawie
fot. UM/K. Chmura

Największy warszawski dancing „pod chmurką” odbędzie się już w sobotę, 23 lipca o godz. 21.30 na placu Defilad. Zapraszamy wszystkich na największy w stolicy parkiet do tańca. W muzyczno-tanecznej atmosferze spędzimy letni wieczór z Marcinem Maseckim i jego orkiestrą – Jazzbandbigband.

Marcin Masecki przedstawi publiczności swoją dansingową orkiestrę jazzową. Nawiązując do jazzowych doświadczeń skompletował 13-osobowy big band i zaserwuje publiczności dwie godziny współczesnego swinga. Repertuar bazuje na nowych aranżacjach standardów złotej ery jazzu, doprawianych autorskimi komentarzami.

Publiczności przybywa z każdym koncertem. Wytwarza się niezwykła atmosfera demokratycznego dostępu do muzyki i sposobu jej przeżywania. Niektórzy jedzą i muzyka jest dla nich tłem, inni bawią się z dziećmi, jeszcze inni zasłuchują się w każdym szczególe, każdy wariant jest możliwy. Ta uniwersalność, którą w jakiś  sposób plac Defilad narzuca, jest jedną z jego największych wartości. – mówi Marcin Masecki. –Zeszłoroczny dansing Jazzbandbigbandu również pokazał jak bardzo ponadczasową muzyką jest jazz tradycyjny.

W orkiestrze grają najlepsi polscy jazzmani: Jarosław Bothur, Łukasz Poprawski, Przemysław Florczak – saksofony; Jerzy Małek, Maurycy Idzikowski, Robert Murakowski – trąbki; Michał Tomaszczyk, Dariusz Plichta, Piotr Wróbel – puzony; Bartosz Hołownia – banjo; Piotr Domagalski – kontrabas; Jerzy Rogiewicz – perkusja.
Całość poprowadzi zza swojego legendarnego pianina Marcin Masecki.

„Plac Defilad” to zainicjowany w 2014 roku cykl wydarzeń, którego ideą jest stworzenie otwartej, przestrzeni miejskiej w centralnym punkcie Warszawy. Głównym organizatorem jest Miasto Warszawa, a gospodarzem stołeczny Teatr Studio. Najważniejszym symbolem miejsca jest Pałac Kultury i Nauki, będący jednocześnie jednym z partnerów projektu. Projekt współtworzą instytucje kultury oraz klubokawiarnie działające w przestrzeni Placu – m.in. barStudio i Cafe Kulturalna.

Sobota, 23 lipca o godz. 21.30 na placu Defilad

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze