Nowa lokalizacja Wolskiego Centrum Kultury

Nowa lokalizacja Wolskiego Centrum Kultury

Wolskie Centrum Kultury powstanie na obrzeżach Parku Szymańskiego. Inwestycja zakończy się w 2018 roku i będzie kosztować 15,5 mln zł.

Pierwotnie Dzielnica planowała wybudować siedzibę dla Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Sokołowskiej. Jednak do tego terenu pojawiły się roszczenia. W związku z tym podjęta została decyzja o zmianie lokalizacji dla tej inwestycji. – Wolskie Centrum Kultury powstanie na obrzeżach Parku Szymańskiego. Doskonała komunikacja, bliskość Amfiteatru oraz sąsiedztwo dwóch parków powodują, że jest to idealne miejsce dla tej inwestycji – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Siedziba dla Wolskiego Centrum Kultury powstanie przy ul. Elekcyjnej vis a vis Zespołu Szkół nr 65. Obecnie w tym miejscu znajduje się m.in. niezagospodarowany asfaltowy plac. Inwestycja ma mieć charakter ekologiczny i komponować się z parkowym otoczeniem. Władze Dzielnicy chcą zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie zieleni znajdującej się na terenie przyszłej inwestycji. – Nie będziemy wycinać drzew. Jeżeli jakieś nasadzenia będą kolidować z pracami budowlanymi, to będą one przesadzane w inny rejon parku – zapewnia Burmistrz Strzałkowski.

Obecnie na terenie Dzielnicy prowadzone są konsultacje społeczne dotyczące przyszłego programu kulturalnego. Już teraz widać, że zakres oczekiwań i potrzeb jest bardzo duży, dlatego w budynku będzie się znajdowała m.in. sala widowiskowa, sala kameralna, konferencyjna, taneczna, baletowa oraz pracownie: plastyczna, muzyczna, językowa, komputerowa; studio foto i nagrań. Konsultacje pokazują również potrzebę rozszerzenia współpracy z organizacjami pozarządowymi. – Potrzebne są m.in. centra aktywności lokalnych, dlatego w nowym budynku chcemy stworzyć dwie sale wielofunkcyjne, które będą mogły być wykorzystywane np. przez organizację pozarządowe – mówi Mariusz Budziszewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Do marca przyszłego roku planowane jest przygotowanie dokumentacji koncepcyjnej i projektowej. Roboty budowlane ruszą w drugim lub trzecim kwartale 2016 roku. Inwestycja zakończy się w 2018 roku, a Dzielnica na ten cel przeznaczy 15,5 mln zł.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze