Nowa Warszawa na pl. Konstytucji

Nowa Warszawa na pl. Konstytucji

Już jutro (14 maja) na pl. Konstytucji model Nowej Warszawy w skali 1:1 pokaże się szerokiej publiczności. Samochód, wykonany z włókna szklanego przedstawi projektant, firma Koziołek Desing. Samochód pojawi się w stolicy ok. godz. 14.00 – 15.00 i postoi na placu do późnego wieczora.

Samochód nie jest skierowany na rynek masowy. Koziołek przyznał niedawno w rozmowie, że jako grupa pasjonatów chcą budować 4 auta rocznie. Do projektu dołączyły już polskie firmy, które wspierają przedsięwzięcie reklamą, finansowo, w formie przekazanych części, a także służące pomocą przy wykonaniu poszczególnych elementów auta. Cały projekt udaje się realizować dzięki połączeniu sił ekipy New Warsaw i firmy About-S.

Głowną ideą projektu jest połączenie nowoczesności charakterystycznej dla XXI wieku oraz designem, jaki miała poprzednia Warszawa. Twórcy postawili sobie za cel, zrobic Nową Warszawę samochodem, który swoim wyglądem, funkcjonalnością, jakością i wyposażeniem ma być o stopien wyższy od luksusowych marek aut z całego świata. Nowa Warszawa jest wyposażona w potężny pięciolitrowy silnik V10 o mocy 607 KM, ma tylny napęd, 22-calowe koła i wszystko to będzie ważyć więcej niż 2000 kg.

Pierwsza Warszawa, kultowa poprzedniczka Nowej Warszawy została wyprodukowana w latach 1951 – 1973 w Warszawskiej FSO na Żeraniu na licencji radzieckiego samochodu „Pobieda”. w 1964 roku była wyprodukowana pierwsza wersja sedan, a 1965 roku, pięciodrzwiowe kombi. Ważne i ciekawe też jest, to że to był pierwszy samochód w Polsce, który w latach powojennych był produkowany seryjnie. Przez całą historię produkcji Warszawy, powstało 254 471 samochodów.

14 maja, godz 14 – 15

Plac Konstytucji

Grzybu

Komentarze