Nowy park na Ochocie

Nowy park na Ochocie

Nowy park w Warszawie ma powstać na Ochocie. Wielbiciele świeżego powietrza i aktywnej formy spędzania wolnego czasu powinni być wniebowzięci. Park powstanie w okolicy Alei Jerozolimskich i Bitwy Warszawskiej 1920 roku, w poblizu Dworca Zachodniego. Aktualnie znajdują się tam krzaki i teren niezagospodarowany.

Park zostanie wyposażony w najnowsze zdobycze parkowej techniki takie jak: siłownia plenerowa, ścianka wspinaczkowa, skatepark, boisko wielofunkcyjne czy kawiarnia (która będzie latem serwować ciepłe i zimne napoje). Nie zabraknie leżaków, ławek i fontanny. Dzieci oczywiście będą mogły spędzać czas na placu zabawa, podczas gdy rodzice rozegrają partyjkę szachów.

Podczas pięciu spotkań konsultowano powstały projekt z mieszkańcami dzielnicy. Dzięki współpracy z deskorolkarzami, wrotkarzami i rowerzystami, można było dostosować skatepark do osób o różnym poziomie umiejętności. Przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca rozpocznie się wiosną. Pieniądze na park już są – rada warszawy przeznaczyła na ten cel siedem milionów złotych.

Park powstanie dzięki inicjatywie mieszkańców – w ramach projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. Publiczna prezentacja wspólnie wypracowanej koncepcji parku Zachodniego odbędzie się w środę 17 lutego br. o godz. 18 w sali konferencyjnej ochockiego ratusza przy ul. Grójeckiej 17 A.

1

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze