Obchody 200. lat Uniwersytetu Warszawskiego

Obchody 200 lat Uniwersytetu Warszawskiego

19 listopada minie dokładnie 200 lat od powstania UW. Świętowanie zakończymy podczas galowego koncertu w Filharmonii Narodowej. Będzie też urodzinowy tort.

Uniwersytet Warszawski powstał na mocy edyktu Aleksandra I podpisanego 19 listopada 1816 r. Za kilka dni świętować będziemy okrągłe urodziny uczelni. Co z tej okazji zaplanowano na Uniwersytecie?

Tort, świeczki i fajerwerki

19 listopada zatrzyma się licznik odmierzający dni pozostałe do okrągłych urodzin UW, który tysiąc dni wcześniej zawisł na fasadzie dawnej Biblioteki, a uczelnia rozpocznie trzecie stulecie działalności. Z tej okazji o godz. 16.30 przed budynkiem dawnej Biblioteki odbędzie się specjalna uroczystość. Kampus główny przybierze odświętną formę, będzie wielki uniwersytecki tort, świeczki, urodzinowy mapping i fajerwerki. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą świętować wspólnie z Uniwersytetem. Szczegółowe informacje.

Koncert w Filharmonii

Tego samego dnia o godz. 19.00 w Filharmonii Narodowej rozpocznie się Galowy Koncert Jubileuszowy. Podczas koncertu po raz pierwszy zostanie wykonany utwór Through the Looking-Glass, który specjalnie na 200. urodziny UW napisał kompozytor Paweł Szymański. Orkiestrę Filharmonii poprowadzi maestro Jacek Kaspszyk.

Goście usłyszą też Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina w wykonaniu Julianny Awdiejewej, laureatki I nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina z 2010 roku.

Informacje o wejściówkach można uzyskać w Biurze Promocji.

Co było?

Wydarzenia związane z obchodami jubileuszu trwają na Uniwersytecie już od roku. Za nami Światowy Zjazd Absolwentów, naukowe spotkania pod hasłem Odkryj UW!, regaty wioślarskie, Uniwersytecki Wehikuł Czasu, koncerty Chopin był z UW oraz jubileuszowe publikacje na czele z serią „Monumenta Universitatis Varsoviensis”.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze