Obchody Światowego Dnia Ziemi 2015

Obchody Światowego Dnia Ziemi 2015

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 będą poświęcone promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, hasło tegorocznych obchodów to „Z energią zmieńmy źródła”.

Ważna rola w tym procesie przeznaczona jest dla świadomych obywateli, którzy podejmują swe indywidualne działania i dokonują wyborów związanych z codziennym życiem, podejmują decyzję dotyczącą efektywności energetycznej i oszczędzania energii w domu, ale też coraz częściej stają się prosumentami.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie.
W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursach i wszystkich propozycjach.

Konferencja prasowa odbędzie się dokładnie w dniu obchodów Światowego Dnia Ziemi, czyli 22 kwietnia 2015r. o godz. 12.00, w Warszawie, PUB Lolek, ul. Rokitnicka 20. Podczas jej trwania zaprezentowany będzie program Dnia Ziemi, organizatorzy, partnerzy i ich prezentacje. Odbędzie się też finał konkursu Człowiek Roku Polskiej Ekologii 2014 i prezentacja sylwetki i dorobku kolejnego laureata tego konkursu.
Organizatorzy zapraszają Państwa na coroczny festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie 26 kwietnia 10:00- 18:00. Zaproszone są klasy szkolne z opiekunami, koła zainteresowań ze szkół i placówek oświatowych, rodziny z dziećmi w każdym wieku. Jest przygotowany ciekawy i różnorodny program warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych, dla starszych bogatą ofertę produktów regionalnych i lokalnych – „Stół Darów Ziemi”.

Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się propozycje przygotowane przez Lasy Państwowe, a rozdawane sadzonki drzewek zazieleniają kolejne miejsca na mapie Warszawy i okolic. Szczególną uwagę zwrócona w tym roku będzie na temat związany z tegorocznym hasłem obchodów – „Z energią zmieńmy źródła” i w Sektorze Ekspozycji OZE będzie pokazane to co w tym obszarze dzieje się w Polsce, zarówno pod względem technologii, jak i strony ekonomicznej.

26 kwietnia 10:00- 18:00

Warszawa, Pole Mokotowskie

Źródło: http://www.dzienziemi.org.pl/

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze