Od soboty tramwaje znikają z Wołoskiej

Od soboty tramwaje znikają z Wołoskiej
fot. TVN24

Począwszy od soboty tramwajami nie pojedziemy pomiędzy Rakowiecką a Woronicza. W następnych etapach z ruchu zostanie wyłączony kolejny odcinek torów. Są to zabiegi konieczne ze względu na remont ulicy Wołoskiej.

W sobotę, 28 lutego zauważymy pierwsze zmiany. – W sobotę następuje wyłączenie odcinka trasy tramwajowej od Woronicza do Rakowieckiej. To wyłączenie potrwa aż do czerwca. To jest pierwszy etap – zapowiedziała Anna Piotrowska, dyrektor Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Wstępnie mówi się, że sytuacja potrwa do 28 czerwca. W drugim etapie ten odcinek zostanie przywrócony do ruchu. – Natomiast prace będą prowadzone od ulicy Woronicza do pętli Suwak. W Woronicza wyłączenie będzie aż do Puławskiej – zaznaczyła Piotrowska.
Ten odcinek będzie wyłączony z ruchu pomiędzy 29 czerwca a 31 sierpnia. Później – pomiędzy ostatnim dniem wakacji a 21 września robotnicy znów wrócą na torowisko pomiędzy Rakowiecką a Woronicza.

Będzie komunikacja zastępcza

Zdając sobie sprawę z utrudnień, które zaczną obowiązywać od soboty, Zarząd Transportu Miejskiego opracowuje zmiany w kursowaniu tramwajów oraz autobusów.

Tramwaj linii 17 pojedzie objazdem. – Puławską i Woronicza wróci na swoją trasę. Częstotliwość, ze względu na przepustowość skrzyżowania Wołoskiej i Woronicza będzie ograniczona. W tej chwili tam przejeżdża łącznie 95 wagonów, będzie ok. 20 mniej w godzinę – wyjaśnia Andrzej Franków z Zarządu Transportu Miejskiego.

Tramwaje „18” i „31” pozostaną bez zmian.

Zostaną też uruchomione dwie linie autobusowe:

Z1 z Metra Wilanowska pojedzie do Metra Pole Mokotowskie m.in. przez ul. Wołoską.

Z2
– w godz. 7-10 na trasie Metro Wilanowska – al. Wilanowska – Wołoska – Konstruktorska – Postępu – Stolbud.
– W godz. 14-18 na trasie Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Wołoska – al. Wilanowska – Metro Wilanowska.

3aa95c20-bb80-11e4-bc4a-0025b511226e

Grzybu

Komentarze