ODKRYCIA 2017. Festiwal Młodych Badaczy

ODKRYCIA 2017. Festiwal Młodych Badaczy

Nastolatki prowadzą bardzo poważne badania naukowe i dokonują prawdziwych odkryć. Przekonaj się osobiście!

W weekend 31 marca – 2 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik będziemy mogli poznać kilkudziesięciu najbardziej uzdolnionych i kreatywnych uczniów, którzy swoje odkrycia prezentować będą przed jurorami dwóch prestiżowych konkursów – Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS) oraz Konkursu Fizyczne Ścieżki.

Celem obu konkursów jest wspomaganie utalentowanych uczniów oraz promowanie zainteresowań naukowych wśród młodzieży i zachęcenie jej do rozpoczęcia kariery naukowej. Odkrycia umożliwiają wzajemne poznanie się, nawiązanie przyjaźni pomiędzy uczestnikami, a także zainicjowanie kontaktów naukowych z rówieśnikami oraz potencjalnymi mentorami, pracownikami polskich uczelni i instytutów badawczych. Festiwal jest dla młodych ludzi szansą bliższego poznania środowiska akademickiego, a często początkiem drogi do wielkich sukcesów badawczych.

Festiwal Odkrycia to naukowe „zmagania” najzdolniejszych uczniów, ale też wydarzenia otwarte dla publiczności. Zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik w niedzielę, 2 kwietnia (wejście do centrum konferencyjnego w środkowej części budynku CNK). Od 10:00 będzie można porozmawiać z finalistami EUCYS i Fizycznych Ścieżek – uczniowie będą w sposób przystępny prezentowali swoje odkrycia. Ich zaangażowanie i pasja są tak wielkie, że trudno przejeść obojętnie obok ich prezentacji – z pewnością warto poświęcić czas, aby dać się „pouczyć” młodym naukowcom. O 12:00 rozpocznie się natomiast ceremonia wręczenia nagród, podczas której poznamy laureatów obu konkursów, w tym reprezentację Polski na Międzynarodowe Finały Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, które odbędą się we wrześniu w Tallinnie.

Centrum Nauki Kopernik (pokaż na mapie)

Grzybu

Komentarze