Orszak Trzech Króli 2017

Orszak Trzech Króli 2017

6 stycznia ulicami Targówka już po raz 8. przejdzie Orszak Trzech Króli. Barwny i rozśpiewany korowód wraz z wielbłądem z Cyrku Korona przejdzie ulicami dzielnicy zmierzając do Parku Bródnowskiego, aby tam oddać hołd Małemu Jezusowi i Świętej Rodzinie.

Jak co roku, także tym razem, wydarzenia w diecezji warszawsko-praskiej rozpoczną się uroczystą Mszą Św. o godz. 12.00 sprawowaną w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, przy ul. Wysockiego 8. Na terenie kościoła zlokalizowana będzie też pierwsza scenka rodzajowa. Ze stopni sanktuarium zostanie odczytany Edykt Cezara Augusta, nakazujący Józefowi i brzemiennej Maryi podróż do Betlejem. Tegoroczna wędrówka do Stajenki odbywa się pod hasłem „Pokój i dobro”, dlatego w trakcie drogi będą nam towarzyszyły okrzyki aby te dwie cnoty objawiały się w nas, były w nas obecne i abyśmy potrafili nieść je innym w darze.

Od godz. 13.00 przed Domem Kultury „Świt” będą przygotowywać się do wymarszu królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Zaczną się też formować Orszaki. Orszak czerwony (europejski), niebieski (afrykański) i zielony (azjatycki) to ponad 300 dzieci i 200 opiekunów. Dzięki większościowemu wsparciu firmy Super Drob i uprzejmości Cyrku Korona w Orszaku będzie szedł także wielbłąd.

– Każdy z obecnych na Orszaku dostanie papierową koronę na głowę i śpiewnik kolędowy, ale chcemy aby mieszkańcy jeszcze bardziej się zaangażowali. Zachęcamy, aby 6 stycznia każdy ubrał się w poszczególne kolory królewskie: czerwony, niebieski, zielony lub biały, tak aby każdy z nas mógł także wizualnie należeć do świty królewskiej. Chcemy, aby mieszkańcy wraz z nami uczestniczyli w Orszaku i byli jego częścią, a nie tylko widzami – mówi Artur Wolski, koordynator OTK w diecezji warszawsko-praskiej.

Święta Rodzina, a za nią cały Orszak, wyruszy o godz. 13.30 ze skrzyżowania ulic Bartniczej i Wysockiego.

Wzorem lat ubiegłych, w trakcie drogi będziemy przeżywali wszystkie wydarzenia jakie spotkały w trakcie drogi Świętą Rodzinę. To sceny doskonale znane z Ewangelii. Na naszej drodze spotkamy króla Heroda, który będzie pytał królów dlaczego idą za gwiazdą i dokąd zmierzają, odczujemy walkę Dobra ze Złem staniemy przed Bramą do Nieba. Zawitamy też do Gospody, która nie chciała udzielić schronienia wędrowcom.

Na zakończenie Orszaku Trzech Króli, po oddaniu pokłonu Dziecięciu i złożeniu darów, około godz. 15.00, odbędzie się koncert lokalnych artystów. Wstęp wolny.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli w diecezji warszawsko-praskiej są: Fundacja Orszak Trzech Króli, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, Urząd Dzielnicy Targówek, Dom Kultury „Świt”, PGR Bródno, Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, Fundacja Skrzydła Chwały, Krąg Ojców tato.net oraz szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Targówka.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze