ORSZAK TRZECH KRÓLI 2020

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, bo „napisany” już 2 000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

ORSZAK TRZECH KRÓLI
to: największe Jasełka na świecie
to: działania edukacyjne i kulturalne
to: przywracanie tradycji
to: oddolne inicjatywy lokalne
to: efekt działania zwykłych ludzi
to: „Kolos, który co roku budzi się 6 stycznia”

W Warszawie orszak rusza na Placu Zamkowym. Uczestnicy wyruszą 6 stycznia 2020 ok. godz. 12 i przejdą Krakowskim Przedmieściem oraz Królewską na pl. Piłsudskiego, gdzie od godziny 13 czekać będą Jarmark świąteczny, atrakcje dla dzieci oraz kolędowanie z radiową Jedynką.

Warszawski Orszak Trzech Króli 2020 r. zostanie okraszony kolędowaniem m. in. z zespołem Pectus.

Razem ze współorganizatorem wydarzenia – Programem 1. Polskiego Radia, serdecznie zapraszamy na kolędowanie, które rozpocznie się na Placu Piłsudskiego po pokłonie Trzech Mędrców i odtańczeniu poloneza przez warszawiaków.

14:00, Plac Piłsudskiego w Warszawie – wspólne kolędowanie z zespołem Pectus, Hanką Rybką oraz Artystami Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Konferansjerem w czasie koncertu będzie Marcin Kusy.

Grzybu

Komentarze