Ostatni tydzień 'Zimy w mieście’

Śnieg przykrył stolicę. Nadszedł czas na lepienie bałwana i jazdę na sankach, ale to nie wszystkie zimowe atrakcje, które czekają na warszawskich uczniów. Miasto przygotowało dla swoich młodych mieszkańców szereg rozrywek, m.in. imprezy na łyżwach, naukę jazdy na nartach, konkursy i animacje.

Na uczniów czeka 70 obiektów w miejskich oraz dzielnicowych ośrodkach sportu i rekreacji. Wśród nich są pływalnie, boiska, sale i hale sportowe, kręgielnie, ścianki wspinaczkowe czy korty tenisowe. Ciekawa oferta czeka również dla amatorów sportów zimowych, o czym szczegółowo poniżej.

Rusz się w ferie Warszawo!
W czasie ferii (do 26 stycznia) Warszawa wraz z Zimowym Narodowym zachęcają do aktywnego spędzania czasu z bliskimi na lodowiskach. Akcja „Rusz się w ferie Warszawo”  to darmowe zaproszenia na łyżwy i pełne atrakcji zajęcia dla dzieci. Stadion Narodowy zaprasza codziennie już od godziny 9.00.

Przez cały okres zimowej przerwy, w ramach akcji „Rusz się w ferie Warszawo” najmłodsi mieszkańcy mogą skorzystać z „Zimowej Szkółki Danonka”. Codziennie (do 26 stycznia), w godz. 9.30-10.45 oraz 11.15-12.30 na dzieci czeka nauka jazdy na łyżwach, gry i zabawy przy muzyce. Natomiast tych, którzy opanowali już sztukę jazdy na łyżwach zachęcamy do wspólnej zabawy podczas „Disco Lodowisko” – to impreza na ślizgawce, wzbogacona o konkursy i animacje integrujące całą rodzinę.

Darmowe zaproszenia na lodowiska będą udostępniane codziennie w godzinach popołudniowych przez cały okres trwania ferii. Darmowe wejściówki dostępne są na stronie bilety.zimowynarodowy.pl.

Szczegóły na temat akcji „Rusz się w ferie Warszawo” znajdują się tutaj.

Ferie na miejskich lodowiskach 
Na torze łyżwiarskim „Stegny” (ul. Inspektowa 1), od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-13.00 najmłodsi, pod okiem doświadczonych łyżwiarzy, mają szansę nauki i doskonalenia swojej jazdy na lodzie. Warszawscy uczniowie korzystają z lodowiska bezpłatnie po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej. Zajęcia prowadzone są przez dwóch instruktorów-animatorów.

Wszystkich fanów łyżwiarskich ósemek, piruetów i innych figur zapraszamy także na lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki. Zaplanowane są różnego rodzaju animacje, i konkursy. Zajęcia odbywać się będą przez całe ferie, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-13.00, pod okiem doświadczonego instruktora-animatora. Pierwsza godzina wypożyczenia łyżew dla warszawskich uczniów (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej) będzie bezpłatna (kolejne godziny płatne według obowiązującego cennika).

Amatorów zimowych aktywności zachęcamy również do odwiedzenia pozostałych 14 miejskich lodowisk. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich ślizgawek działających w Warszawie w sezonie zimowym:

 • Bemowo – przy ul. Obrońców Tobruku 40 – lodowisko zadaszone – ślizgawka bezpłatna;
 • Białołęka – Białołęcki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej 21 – lodowisko odkryte – ślizgawka płatna;
 • Mokotów – Tor Łyżwiarski „Stegny” SCS Aktywna Warszawa przy ul. Inspektowej 1 – lodowisko odkryte – ślizgawka płatna;
 • Ochota – OSiR Ochota przy ul. Rokosowskiej 10 – lodowisko zadaszone – ślizgawka płatna;
 • Praga-Południe – Zespół Szkół nr 37 przy al. Stanów Zjednoczonych 24 – lodowisko zadaszone – ślizgawka bezpłatna;
 • Śródmieście – przed Pałacem Kultury i Nauki – lodowisko odkryte – ślizgawka bezpłatna;
 • Śródmieście – Rynek Starego Miasta – lodowisko odkryte – ślizgawka bezpłatna;
 • Targówek – OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 – lodowisko zadaszone – ślizgawka płatna;
 • Ursus – SP nr 11 przy ul. Keniga 20 – lodowisko odkryte – ślizgawka bezpłatna;
 • Ursus – SP nr 14 przy ul. Sosnkowskiego 10 – lodowisko odkryte – ślizgawka bezpłatna;
 • Wawer – OSiR Wawer przy ul. V Poprzecznej 22 – lodowisko zadaszone – ślizgawka płatna;
 • Wesoła – przy ul. Armii Krajowej 72 – lodowisko zadaszone – ślizgawka bezpłatna;
 • Wilanów – Centrum Sportu Wilanów przy ul. Gubinowskiej 28/30 – lodowisko zadaszone – ślizgawka płatna;
 • Wola – Ośrodek „Moczydło” SCS Aktywna Warszawa, przy ul. Górczewskiej 69/73 – lodowisko zadaszone – ślizgawka płatna;
 • Wola – plac przy Urzędzie Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90 – lodowisko odkryte – ślizgawka bezpłatna;
 • Żoliborz – OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 – lodowisko zadaszone – ślizgawka płatna.

Górka Szczęśliwicka czeka na młodych warszawiaków
Okres ferii zimowych to także liczne atrakcje dla narciarzy oraz snowboardzistów. Codziennie, do 26 stycznia, w godzinach 11.00-14.00 zapraszamy zarówno tych doświadczonych w szusowaniu na nartach, jak i tych rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi  na Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice” (ul. Drawska 22). Na 75-metrowym stoku, pokrytym igielitem, znajduje się 227-metrowa trasa zjazdowa. Gdy temperatura spada poniżej zera trasa zjazdowa jest sztucznie naśnieżana. Na szczyt stoku wjeżdżają dwa wyciągi: talerzykowy oraz krzesełkowy. Dodatkowo na „Szczęśliwcach” działa rekreacyjna kolejka grawitacyjna dla saneczkarzy.  W ramach akcji „Zima w mieście” dzieci i młodzież do 18. roku życia otrzymują bezpłatnie bilet wstępu na stok zjazdowy.

Więcej informacji o warunkach na stoku, cenie biletów oraz możliwościach wypożyczenia sprzętu można przeczytać tutaj.

Grzybu

Komentarze