Otwarcie Centrum Wielokulturowego w Warszawie

Otwarcie Centrum Wielokulturowego w Warszawie

Senegalsko-gambijsko-polskie koncerty, wielokulturowa kuchnia oraz akcja „Współtwórz zieleń (w) Centrum” – to wszystko czeka Was na Otwarciu Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Organizatorzy zapraszają w piątek, 22 maja o 16:00 na Pl. Hallera.

Jak powiedział podczas jednego ze spotkań Włodzimierz Paszyński, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy„Warszawskie Centrum Wielokulturowe ma sprawiać, że przedstawiciele różnych kultur obecni na krócej lub dłużej w tym mieście, będą mogli poczuć się ak u siebie w domu”.

Aby ten cel osiągnąć, Warszawskie Centrum Wielokulturowe będzie mieć za zadanie integrować działania i skłaniać do współpracy poszczególne urzędy i instytucje miejskie oraz organizacje pozarządowe – zarówno te realizujące projekty na rzecz cudzoziemców, jak i organizacje reprezentujące społeczności imigranckie. Od 2010 roku nad koncepcją i najważniejszymi zadaniami Centrum pracują wspólnie przedstawiciele m.st. Warszawy oraz koalicji kilkunastu organizacji pozarządowych.

W programie Otwarcia:
Wielokulturowa kuchnia;
Koncerty:
PompaDur – zespół prosto z warszawskiej Pragi, w nowatorski sposób oddaje miejski folklor,
Pako Sarr & Strefa Rytmu- gitarzysta z Senegalu spotyka się z polskimi bębniarskimi muzykami Strefy Rytmy,
Mamadou Diouf, Grzegorz Rytka i Buba Kuyateh – Gambijski griot Buba Kuyateh na korze, Grzegorz Rytka na saksofonie i Mamadou na djembie.
Współtwórz zieleń (w) Centrum
przynieś palmę lub paproć – dołącz małą plakietkę na patyku z imieniem i nazwiskiem darczyńcy i współtwórz zieleń w Centrum (!)

Piątek 22 maja, godz 16:00
Pl. Hallera
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze