Otwarcie festiwalu DOCS AGAINST GRAVITY / Pokaz filmu „Wizyta” i występ DJ-a Lutto Lento

Otwarcie festiwalu DOCS AGAINST GRAVITY / Pokaz filmu „Wizyta” i występ DJ-a Lutto Lento

12. edycja największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwalu filmów dokumentalnych niesie wiele zmian – nowa jest nazwa, plakat i strona internetowa. DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL (wcześniej PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL) pozostaje jednak wydarzeniem, które otwiera szerzej oczy i prowokuje zastanawianie się nad kondycją współczesnego świata.

DOCS AGAINST GRAVITY FESTIVAL odbędzie się w dniach 8-17 maja w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy i ponad 20 innych miastach w całej Polsce.

Otwarcie festiwalu odbędzie się 7 maja w Kinie Luna i zacznie się od pokazu filmu „Wizyta”.

„Wizyta”

Czy jesteśmy gotowi na spotkanie z obcymi istotami? Czy mają one w naszym świecie takie same prawa, jak my sami? Co im powiemy, gdy ich spotkamy? I w jaki sposób będziemy się z nimi komunikować?

Film pokazuje, jak scenariusz znany nam do tej pory z science fiction może zmienić się w rzeczywistość. Dowiadujemy się, jak hipotetycznie mogłoby wyglądać spotkanie z obcymi. W siedzibie OOSA nagle dzwoni telefon. Dyrektor generalna, astrofizyk Dr. Mazlan Othman, informuje, że obcy przybyli. Aby zapobiec panice trzeba uspokoić mieszkańców Ziemi. Jednak przybycie obcych rodzi wiele problemów oraz naukowych, egzystencjalnych i filozoficznych kwestii i pytań. Czy uda się je rozwiązać? Jak zachowamy się wobec obcych i co zrobimy, gdy od nas wyjadą? I w końcu – czy nasze życie po takiej wizycie będzie takie samo, jak przedtem?

Bilety do kupienia w kasie Kino Luna

7 maja, godz 20:00

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze